Persoon. Intervjuu Fabienne Chmara`ga

juuli 10, 2008 Persoon. Intervjuu Fabienne Chmara`ga kommenteerimine on välja lülitatud


Enam kui kümme aastat tegutseb Tallinna linna südames, täpselt Süda tänaval MTÜ Rävala Kultuurikeskus. Uurime kultuurikeskuse sarmikalt administraatorilt pr. Fabienne Chmara`lt millega keskus tegeleb.

Kas Te tutvustaksite millega tegeleb ja kellele on suunatud Rävala Kultuurikeskus?

Rävala Kultuurikeskus on MTÜ „Kultuur ja Perekond” algatus. Alates 1997. aastast on ta korraldanud mitmesuguseid tegevusi igas eas naistele.

Kas Te tutvustaksite millega tegeleb ja kellele on suunatud Rävala Kultuurikeskus?

Rävala Kultuurikeskus on MTÜ „Kultuur ja Perekond” algatus. Alates 1997. aastast on ta korraldanud mitmesuguseid tegevusi igas eas naistele. Ühingu eesmärkidest on perekondade rolli edendamine oma tuleviku ehitamiseks ja inimeste arengu ja erinevate põlvkondade vahelise solidaarsuse edendamine. Humaanne ja vaimne koolitus Rävala Kultuurikeskuses tugineb kristlikel väärtustel. Tegevused on aga avatud kõigile ning neid viiakse läbi mõistvas ja vabas õhkkonnas. Soovijad võivad osaleda ka kristlikku vaimsust ja doktriini käsitlevatel üritustel.

 

Foto:Rävala Kultuurikeskus

Samuti väärtustame suurelt teenindussfääri töö ja majapidamistöö edendamist pere ja kodu heaks. Seetõttu korraldame koolituskursusi ja tööpraktikaid teenindussfääris, näiteks: „Hiina tee ja teekultuur“ (Zhuoya Wu), „Miks ja kuidas degusteerida veini“ (Urvo Ugandi), „Fantaasia tort“ (Olümpia hotelli kondiitrid). Ise olen ka õpetanud kuulsa prantsuse toidu “ratatouille” jmt. valmistamist.

Kes on eriti oodatud Rävala Kultuurikeskusesse?

Rävala Kultuurikeskusesse on oodatud kõik noored ja täiskasvanud naised, kes on huvitatud oma hariduse ja praktiliste oskuste täiendamisest. Need kes soovivad arendada oma isiksuse erinevaid omadusi.

Kui palju inimesi on Rävala kultuurikeskusega ühinenud?

Umbes 120 inimest aastas.

Mis on need märksõnad millega ühingut iseloomustada?

Vabadus, rõõm, lojaalsus, sõprus, töökus.

Kuidas sattusite Teie Rävala Kultuurikeskusesse?

Ise olen prantslanna, töötasin Prantsuse saatkonnas Tallinnas, kus tegelesin 5 aastat raamatupidamise ja administreerimisega seonduvate ülesannetega. Samal ajal olin ka ühenduses Rävala Kultuurikeskusega, kus aitasin korraldada üritusi. Neli aastat tagasi mind kutsuti Rävala Kultuurikeskusesse, vastutusalaks majapidamistöö: koristamine, toitlustamine, pesuhooldus jmt.

Foto:Rävala Kultuurikeskus

Kuna see valdkond on minu tõeline kutsumus ja nõustun täiesti ühingu eesmärkidega, otsustasin tulla. Oma töö kaudu tahaksin teha teiste elu meeldivamaks ja seda hoiakut levitada noorte hulgas, eriti aga nende seas, kes tegelevad hotellimajandusega. Unistan hotellikooli loomisest, kus inimese väärtused ja terve isiksus oleksid esmaolulised õpetamisel. Kui elu võimaldab ja kohtun inimestega, kes jagavad samad elumõtteid, siis teen seda!

Millised on tuleviku plaanid?

Kooliaastal 2008-2009 toimub meil pereseminar „Perekond: armastuse kool”. Viime läbi „Gurmandia” – kokandusklubi naistele, kes tunnevad huvi kvaliteetse toitlustamise vastu ja naudivad kokakunsti. Korraldame teekultuuri õpetamisega tuluõhtud – see algatus sündis pidevast vajadusest koguda raha kultuurikeskuse ehitamise ja sisustamise lõpetamiseks. Kutsume koolitajaid ja hakkame kohtuma iga kuu teisel neljapäeval, et rääkida tee ajaloost, saada kasulikke näpunäiteid tee valmistamisest ning maitsta erinevaid teesorte. Tüdrukute klubis tegeleme Jõululoo lavastamisega nukuteatris.

 

Lisaks sellele kavatseme arendada üliõpilasresidentsi. Tegemist on üliõpilaste elamiskeskusega meie majas, mis võimaldab elupaika kuni 17 naistudengitele ja pakub erinevaid teenuseid, et tulla vastu õppivate noorte vajadustele. Residents ei paku mitte ainult üht tuba, vaid ka sobivat õhkkonda õppimiseks ja isiksuse arendamiseks erinevate sotsiaalsete, kultuuriliste, loominguliste ja sportlike tegevuste kaudu teiste noortega.

Foto:Rävala Kultuurikeskus

Sündmused ja ettevõtmised mida korraldatakse Rävala Kultuurikeskuses, mida need endast kujutavad?

Alates 2003. aastast organiseerib Rävala Kultuurikeskus konverentse, mis käsitlevad perekonna olemust käsitlevaid teemasid, ning mille peamiseks eesmärgiks on kutsuda inimesi üles teadvustama perekonna üliolulist rolli kui baasinstitutsiooni ühiskonnas. Selle aasta konverents toimus teemal “Perekond: kultuuri edasikandja”. Lisaks on meil Noorteklubi – koolivälise ja hariva tegevuse klubi 10-17. aastastele tüdrukutele. Klubi korraldab õppepäevi, ekskursioone, kultuurürituste külastamist ja laagreid. Sel aastal juunis läheme Lahemaale looduskaunisse kohta Andineeme lähedal, kus toimuvad keelte laagreid. Ühendame inglise või hispaania keele õppimist erinevate vabaajaüritustega, korraldame etendusi ja naudime Eesti loodust. Juulis ja augustis meie majas Tallinnas toimuvad suvekursused ja sotsiaaltööga seotud üritused.

Lisainfo: www.ravalakultuurikeskus.ee

Kommentaarium on suletud.