Pegasus ja Lucca

november 1, 2007 Pegasus ja Lucca kommenteerimine on välja lülitatud

Pegasus ja Lucca.

Mis ühendab neid kahte erinevas võtmes loodud söögikohta?Millistele põhimõtetele tuginedes toimib edukas restoran? Kuidas motiveerida teenindavat personali? Milline on noobli restorani menüü ülesehitus? Intervjuu tegevjuhi hr. Mart Tomsoni`ga.

Kui kaua olete selles äris tegev?
Olen toitlustus vallas üldse kokku töödanud 17 aastat .

Miks just toitlustus?
Omal ajal lõpetasin Kaubandustehnikumi, 1989 aastal emigreerumine Kanadasse ja sealt siis sai alguse tihedam kokkupuude restoraniäriga.

Pegasus ja Lucca – kaks kardinaalselt erinevat äriideed?
Erinevused. Mõlemad on sisekujunduselt erinevad. Pegasuse puhul sai tehtud ja jälgitud paljustki seda, missugine ruum algselt oli. Sellisesse ruumi oleks muud sisekujundusliku konseptsiooni olnud äärmiselt raske panna. Kindlasti saaks – aga see rikuks kogu aura. Lucca puhul lähtusime sellest, et teha restoran mis oleks selline mõnusa koduse tundega.

Toidu poole pealt: Luccas on itaalia köök. Tooraine millest me süüa valmistame, on valitud pisut lihtsam, mis teeb ka toitude hinnad taskukohasemaks. See omakorda annab võimaluse inimestele seda tihedamini meid külastada.

Pegasuse puhul on menüü rohkem välja peetud. Menüükaardil on sellised ikoonid nagu näiteks hanemaks. Ise nimetame Pegasuse menüüd” kosmopoliitne menüü”. Põhjuseks asjaolu, et traditsioonaalseid roogasid on valmistatud sellise uuemaailmaliku nüansidega. Lisatud näiteks aasia maitseaineid, vürtse. Hinnakujunduslikult on Pegasus kallim kui Lucca kuid samas hinnaklassis mis vanalinna restoranid üldiselt.

Sarnasuse mõlema maja puhul oleme tänaseni ikkagi lähtunud sellest, et toit oleks valmistatud värsketest toorainetest ja toidul oleks nagu puhas maitse. Samuti peame tähtsaks pakkuda mõlemis kohas head ja sõbraliku teenindust. Need peaksid olema kaks asja, mis neid seoksid neid kahte söögikohta omavahel.

Töötajad. Millise professiooni esindajaid on tööjõuturult kõige raskem leida?
Ma arvan kui laias laastus kuulata erinevate ettevõtete juhtide ja omanike kommentaare, tundub et igal pool on hea tööjõu puudus. Inglise keeles on üks hea sõna hospitality, mis hõlmab nii restorani kui hotellindust. Selles vallas on kindlasti kokkadest ja teenindajatest defitsiit tekkinud. Kuigi, tegelikult vist hakkab see juba natuke järele andma juba. Paljud, kes olid mõneks aastaks ära läinud välismaale kätt proovima, on nüüd tulnud tagasi Eestisse. Muide, noored arenemishuvilised märgivad tihtipeale oma CV`l ära praktikaogemuse Pegasus`es.

Kuidas motiveerite töötajaid?
Ma arvan, et iga töötaja jaoks on sellised kolm tähtsat asja: töökeskond, töö ja siis tasu selle eest. Me üritame need omavahel heas balanseeringus hoida. Esiteks, see, et töökollektiiv peaks omavahel hästi klapima. Siis kindlasti töötingimused ehk töövahendid. Me üritame ikka varustada kõigega mis aitaks seda ülesannet paremini täita ja seda tööd viljakamalt teha. Kolmandaks tasu peab olema aus.

Mida soovite oma klientidele?
Pegasus on pisut formaalsema ürituse jaoks. Laupäeval on elav muusika, jazz. Pegasus pakub veel ärilõunaid, mille menüüd vahetame igal nädalal ja saadame e-mailiga inimestele laiali. Luccas on õhkkond teisem.

Meid tunnistati eelmine aastal Eesti Hõbelusika konkursil kõige peresõbralikumaks restoraniks. Et siis selline koht kuhu võtta lapsed kaasa. Luccas on ideaalne koht kuhu väikeste lastega minna, seal on mängunurk, televiisor, eraldi laste menüü olemas. Selline igapäevases vabamas vormis koht. Saab tulla ka sõpradega saab teha 10-15 seltskonna sünnipäeva. Hästi-hästi kodune atmosfäär.

 

Kommentaarium on suletud.