Nõuanne: loomatarbed lemmiku ohutuks transpordiks

september 23, 2017 Nõuanne: loomatarbed lemmiku ohutuks transpordiks kommenteerimine on välja lülitatud
Nõuanne: loomatarbed lemmiku ohutuks transpordiks

Lemmikloom on nagu pereliige, kelle võtame kaasa nii poodi, külla kui välisreisile, olgu siis transpordivahendiks sõiduauto, rong või lennuk. Kuna loomade transpordile otseselt reegleid kehtestatud ei ole, siis näeme igapäevaselt autosalongis vabalt ringi uudistavaid lemmikuid. See on aga ohtlik nii lemmikule endale kui kaasreisijatele, kuna õnnetuse korral saab lemmikloom tugevalt viga või vigastab teisi reisijaid. Et iga väljasõit oleks ka loomale mugav ja ohutu, tuleb soetada vastavad loomatarbed – transpordikott või –puur, mis kaitseb looma ning pakub talle turvatunnet. Missugused loomatarbed aga täpsemalt valida? Mille poolest transpordikotid üksteisest erinevad? Teeme väikese ülevaate, missugused loomatarbed oma lemmiku heaolu silmas pidades tuleks soetada.

Inimesele turvavöö, lemmikule transpordipuur

Inimesed kasutavad autosõidu vältel ohutuse mõttes turvavööd, kuid missugune turvavarustus kaitseb kaasreisijaks olevat lemmiklooma? Selleks on loodud spetsiaalsed loomatarbed – transpordipuurid, mis vähendavad avarii korral looma vigastuste riski mitmekordselt. Et kaitse oleks tõhus, anname mõned näpunäited puuri valimiseks:

 • Puur peab vastama looma mõõtudele;
 • Peab olema mõlemalt poolt avatav;
 • Kindlasti turvavööga kinnitatav;
 • Ei tohiks olla umbne;
 • Piisavalt avatud, et temperatuur ei tõuseks liialt kõrgeks.

Täpselt nii nagu inimene, soovib ka lemmikloom end autosõidu ajal mugavalt tunda. Ära ei tohiks unustada fakti, et paljud lemmikud ei armasta autosõitu ning see tekitab neile juba iseenesest stressi. Loomaomaniku kohus on seda stressi maandada ning soetada vajalikud loomatarbed, mis seejuures abiks on!

Kuidas transportida kassi?

Kassid on täpselt niivõrd väikesed lemmikloomad, et nende jaoks on kõige parem ja mugavam transpordivahend puur. Kuna paljas puur kassile just suurt turvatunnet ei paku, siis tuleb talle sinna mõnus ja kodune pesa meisterdada. Parim variant on puur polsterdada kergestipuhastatava matiga ning pesamaterjaliks sobib kiisu lemmiktekk, millel on tuttavad turvatunnet pakkuvad lõhnad. Kindlasti ära unusta kaasa võtta kattetekki, millega puur vajadusel kinni katta – see rahustab kassi ning laseb tal sõidu ajal häirimatult magada. Väga nutikas on kassi puuriga eelnevalt kodus harjutada – lasta tal seal mängida, meelitada teda puuri mõne hea toidupalaga. Mida rohkem kiisu eelnevalt transpordipuuris aega veedab, seda kodusem see keskkond talle on ning seda väiksem on lemmiku stress autosõidu vältel.

Loomatarbed koera transportimiseks

Pisemaid koeri saab täpselt nii, nagu kasse, transpordipuuris sõidutada, kuid mida teha lemmikuga, kes on niivõrd suur, et puuri ei mahu? Selleks on samuti vastavad loomatarbed – salongi ja pagasiruumi eraldav turvavõre või väravatega turvapuur. Kuid isegi juhul, kui koer naudib sõitu eraldatud pagasiruumis, tuleb ta ka seal turvatraksidega kinnitada, sest puur või võre kaitseb õnnetuse korral kaasreisijaid, mitte koera ennast. Veendu, et koeral oleks turvapuuris piisavalt ruumi ning tegevust, et ta ei kipuks auto polstrit või istmeid närima, siin tulevad appi erinevad närimismänguasjad. Ära unusta ka joogikaussi jahutava veega, eriti palavate ilmadega, mil tiheda karvaga kaetud lemmiklooma kehatemperatuur tõuseb kordades kiiremini, kui inimesel. Siin tulevad appi spetsiaalselt transpordiks mõeldud loomatarbed – ujukida joogikausid.

Lemmikloom ja lennureis

See võib nii mõnelegi üllatav tunduda, kuid loomi on lubatud ka lennukisse kaasa võtta, kuigi jah, see on üsna karmilt reguleeritud. Paika on pandud kindlad reeglid, et nii lemmiklooma kui teiste lennureisijate turvalisus oleks maksimaalne:

 • Loom peab olema transpordipuuris;
 • Transpordipuuri maksimaalsed mõõdud on 45 x 35 x 20 cm;
 • Lemmiklooma ja puuri maksimaalne mass kokku kuni 8 kg;
 • Puur peab olema kindlalt lukustatav;
 • Puur peab olema lekkimiskindel;
 • Puuri mõõdud peavad vastama looma kasvule.

Kindlasti tasub ära märkida, et lemmikloom peab kogu lennureisi vältel transpordipuuris olema ning teda ei tohi sealt korrakski välja lasta. Õnneks on tänapäeva loomatarbed niivõrd mugavad, et pakuvad loomale mõnusat äraolemist ka väga pika lennureisi vältel.

Arvesta ka kaasreisijatega

Lemmiklooma mugavusest ja ohutusest juba rääkisime, kuid ära ei tohiks unustada ka kaasreisijaid, kes nii rongisõidu kui lennureisi ajal Sinu lemmikuga ühes ruumis viibivad. Ümbritsevate inimeste turvatunnet silmas pidades tuleks soetada veel mõned loomatarbed nagu näiteks suukorv, mis on küll loomale ebameeldiv, kuid kaasreisijates tekitab kindlustunnet. Lisaks on loodud rahustavad loomatarbed nagu õnne feromoonidega sprei, mis tekitab stressis loomale hea enesetunde ning tema nukker häälitsemine ei häiri ümbritsevaid inimesi. Looma meeleolule mõjub kehvasti ka janu, seega veendu, et reisil on kaasas jooginõu – siinkohal saame soovitada spetsiaalset mittetilkuvat kaussi, mis on varustatud ujukiga. Alati tasub valmis olla selleks, et kaasreisijate ohutuse tagamiseks palutakse Sul oma lemmikuga istekohta vahetada. Soovituslik on lemmikloom teistest reisijatest eemal hoida ning mitte lubada looma paitada, sest stressiolukorras võib ka kõige sõbralikum loomake ettearvamatult käituda.

Loomatarbed kvaliteetsetelt tootjatelt

Täpselt samuti, nagu inimesed eelistavad kvaliteetseid tooteid, soovitame ka loomatarbed antud valdkonna tipptootjatelt soetada. Miks see oluline on? Sest ainult pikaajaline kogemus ning asjatundlikkus kõneall olevas valdkonnas tagab, et toodetavad loomatarbed on lemmikloomadele võimalikult mugavad ning turvalised. Meie nutipoes on populaarsemateks firmamärkideks:

 • Europet Bernina;
 • Record;
 • Savic;
 • Trixie.

Europet Bernina keskendub väiksemõõtmeliste transpordipuuride ning turvatrakside tootmisele. Record pakub mugavaid tekstiilist transpordikotte, mida iseloomustab värviline disain ning moekad mustrid. Savic populaarsemad loomatarbed on suured transpordipuurid koertele, mida saab paigaldada auto pagasiruumi. Trixie pakub nii plastikust transpordipuure kui ka tekstiilist kotte, millest müügihitiks on hetkel Trixie Cleo Carrier.

Koerale soeta haukumist piirav seade

Kuigi kaasreisijate heolust juba rääkisime, siis toome välja veel ühed vajalikud loomatarbed, mis on suunatud just koertele – haukumist piiravad kaelarihmad. Et koer ei häiriks ega hirmutaks ümbritsevaid inimesi oma haukumisega, soovitame soetada just nimetatud seadme. Need loomatarbed töötavad ultrahelilainete toimel ehk kui koer haugub, reageerib seade sellele ning tekitab inimkõrvale tabamatu ultraheli, mis on koerale ebameeldiv. Esimestel kasutuskordadel võib seade küll kasutu tunduda, kuna koer ei oska ultraheli oma haukumisega seostada, kuid pikmaajalisel kasutamisel saab lemmikloom süsteemi selgeks ning hakkab haukumist teadlikult piirama. 1a.ee nutipoest leiad näiteks Motorola BARK200U seadme, mille hind jääb vaid mõnekümne euro piiresse – see on ju rahu ja vaikuse tagamiseks üsna madal hind, kas pole?
Kui oled suur loomasõber ning väärtustad oma lemmiklooma täpselt sama palju, kui teisi pereliikmeid, siis soeta loomatarbed, mis teevad lemmiku elu mugavaks ning kaitsevad teda võimalike ohtude eest. Reisides auto või lennukiga veendu, et Sinu lemmikloom on turvaliselt kinnitatud või puuri paigutatud, sedan nii looma kui kaasreisijate huvides. Muretse vajalikud lisatarbed, mille kasutamine Sinu lemmiku reisielamusi positiivselt mõjutab. Pane seejuures rõhku kvaliteedile, sest tegemist on ju Sinu lemmikuga, kes väärib parimat!

Vali kvaliteetsed loomatarbed 1a.ee poest ning garanteerime, et Sinu lemmiklooma järgmine reis on mugavam, kui ei iial varem!

Päisefoto: Pexels.com

Fotod: A1.ee

Kommentaarium on suletud.