Turism. Niiluse kruiis

mai 10, 2010 Turism. Niiluse kruiis kommenteerimine on välja lülitatud

Turismibüroo reklaamis öeldi, et Niiluse kruiis ühendab endas mugavat elamist kruiisilaeval ning tutvumist Egiptuse vaatamisväärsustega.Jõudes Luxoris oma luksusliku viie tärni laeva peale selgus tõsiasi, et see laev oli kolmkümmend aastat vana ning kõik luksuslik oli ajahambast puretud. Kuid õnneks püsis see laev vee peal ja liikus edasi.

Tõeliseks elamuseks osutus aga vaade laeva tekilt – mööda Niiluse jõge sõites libisesid palmisalud ja kohalike elamud nagu muinasjutt silme eest mööda. Reisi plaan nägi ette, et päeval külastasime vaatamisväärsusi ning öö veetsime laevas. Iga päev olime erinevas sadamas. Niilusel sõites aeg peatus ning tänu meie tragile reisijuhile jõudsime külastada sajandite vanuseid kultuuri imesid.
Luxsoris Karnaki templis nägime palju peata ja ninata kujusid, jaapani turistid tormasid ümber kujude ning tegid neist oma suurte kaameratega pilte. Minu reisikaaslane kadus selles suures templis ära ning ma püüdsin talle paaniliselt helistada aga EMT levi ei olnud. Ma olin murest murtud, kuid teel laeva sain temaga juhuslikult uuest kokku. Küsisin, et kus ta kadus ning tema vastas naiivselt – kas on võimalik kodus ära kaduda!

Huvitav, et ta oli juba kodunenud! Luxoris uuris ta kohalike käest korteri rentimise võimalust ning lubas niipea, kui võimalik on, tagasi tulla.Üheks reisipaketiks oli Kuningate oru vaaraode hauakambrid ja naisvaarao Hatsepsuti tempel. Olin palju lugenud seiklusjutte vaaraode hauakambritest ning nüüd oli mul võimalus neid külastada. Seal oli lõpmata palju rahvast, pikas järjekorras seistes jõudsime külastada kahte hauakambrit ning need olid tõeliselt maagilised. Natuke umbsed, seinad kaetud müstiliste märkide ja maalingutega. Kahjuks sellest paarist tunnist ei jätkunud, et neid hauakambreid põhjalikumalt vaadata.

Iga päeva peale jagus ajaloolisi elamusi – külastasime Pistrikjumalale pühendatud Edfu templit, Krokodilli – jumal Sobeki läve Kom – Ombos, Isise pühamut, Abu – Simbeli templit…. Ja öösiti vaatasime laeva tekil soojas lõunamaa öös tähti.
Ah, need egiptuse kaupmehed! Nendega tuleb lihtsalt harjuda, nad on intensiivsed, muudavad hinda oma kasuks pidevalt ning ühele põhjamaa inimesele on nad tüütud.
Niiluse kruiis on minu jaoks eriline tänu Vana – Egiptuse kultuuripärandile.

Anneli Salk,
reisihuviline psühholoogiline nõustaja
www.celestis.ee

Fotod: erakogu

Kommentaarium on suletud.