Näpunäited: kuidas valida parfüüm endale või kingiks?

august 26, 2017 Näpunäited: kuidas valida parfüüm endale või kingiks? kommenteerimine on välja lülitatud
Näpunäited: kuidas valida parfüüm endale või kingiks?

Iga naise öökapil või käekotis peab olema kvaliteetne parfüüm, mis sobitub kandja iseloomuga ning lisab isikupära. Kuna erinevaid lõhnabukette on tohutult, kulub „oma“ parfüümi leidmisele kümneid või lausa sadu testereid. Kas tõesti nii palju? Nii see on, kuna nii meeste kuin naiste parfüümid sobituvad erineva nahaga erinevalt, nende püsivus on erinev ning isegi aroom sõltub kandja nahast. Kuidas aga soetada uus lemmiklõhn internetipoest, kus puudub testimise võimalus? Siinkohal on suureks abiks detailne filtermenüü, kuhu on võimalik märkida oma eelistused. Lisaks sellele anname mõned näpunäited ning tutvustame, missugused on populaarsemad naiste parfüümid.

Enne valima asumist tee selgeks algtõed

Nii, nagu iga kompositsioon, koosneb ka lõhnabukett erinevatest komponentidest. Parfüümide maailmas kutsutakse neid nootideks. Naiste parfüümid koosnevad kolmest erinevast noodist:

 • Tipunoodid, mis kujundavad parfüümi esmamulje;
 • Südamenoodid, millest lähtub parfüümi tüüp ning iseloom;
 • Põhjanoodid ehk järellõhn, mis avaldub viimasena ning määratleb parfüümi kategooria.

Siinkohal soovitamegi valiku tegemisel lõhna nootidele tähelepanu pöörata. Eriti pingsalt tuleks uurida südamenoote, mis nagu nimetuski ütleb, on lõhna süda. Kui kõik komponendid lõhnabuketis vastavad Sinu maitsele, siis on just konkreetne parfüüm Sinu jaoks loodud!

Vali välja sobiv lõhna tugevus

Naiste parfüümid on erineva lõhnatugevuse ning -kestvusega. Miks on tarvis ühte ja sama lõhna toota kolme erineva tugevusastmega? Põhjuseks on see, et inimesed taluvad ning tajuvad lõhnu erinevalt. Lõhn, mis ühele on vaevutuntav, võib teise inimese jaoks olla talumatult vänge. Lähtuvalt erinevate lõhnaõlide kontsentratsioonist jagatakse naiste parfüümid järgnevalt:

 • Perfume (PP), mis on kõige tugevama ning kauakestvama lõhnaga;
 • Eau de perfume (EDP), keskmise tugevusega lõhn;
 • Eau de toilette (EDT), kõige tagasihoidlikuma kontsentratsiooniga.

Erineva tugevusega naiste parfüümid sobituvad ka erinevatesse päevaosadesse. Päevasel ajal tööl kandmiseks sobivad kergemad tualettveed, õhtustele pidustustele võib aga särtsu lisada tugevalõhnalise parfüümiga. Kuid ära unusta, et vähem on rohkem!

Määra oma isikupäraga harmoneeruv tüüp

Kas teadsid, et ka naiste parfüümid jagunevad tüübilt erinevatesse kategooriatesse? Nii see on! Parfüümid jagatakse lõhnatüüpideks nendes sisalduvate komponentide alusel. Siinkohal ei mängi niivõrd rolli koostisosade kontsentratsioon, vaid erinevad lõhnabuketid. Populaarsemateks lõhnatüüpideks on:

 • Tsitruselised lõhnad – lõhnabuketis on kasutatud sidruni, laimi, apelsini või mõne muu tsitruselise aroomi;
 • Lillelõhnad – nagu nimetuski ütleb, annavad nooti erinevate lillede aroomid, levinumad on jasmiin, roos, sirel;
 • Värsked lõhnad – kerge ja värske aroom;
 • Puidu lõhnad – komponentidest tõuseb esile puidu lõhn, millest levinum on seeder.

Naiste parfüümid väga tihti puidulõhnade buketti ei sisalda, kuna see on tugev ja küllaltki mehine aroom. Kõige populaarsemaks tüübiks võib lugeda aga värsked lõhnad, mis sobituvad lihtsasti erinevate isikuomadustega.

Soeta igale olukorrale vastav parfüüm

Erinevatel aroomidel on uskumatu omadus mõjutada inimeste meeleolu. Magusad naiste parfüümid on reeglina romantilised, värsked lõhnad loovad aga kerge ja suvise atmosfääri. Just seetõttu on võimalik naiste parfüümid ka nende mõju põhjal erinevatesse kategooriatesse jaotada. Näiteks 1a.ee nutipoes kategoriseerime lõhnu järgnevalt:

 • Võrgutavad kohtinguparfüümid – Versace Bright Crystal, Salvador Dali Sea & Sun;
 • Kerged naiste parfüümid kontorisse – Elisabeth Arden Green Tea, Juicy Couture Viva La Juicy;
 • Suvised lõhnad suvepeoks – Salvador Dali Dalissime, Gucci Bamboo;
 • Konservatiivsed naiste parfüümid õhtuseks vastuvõtuks – Morgan Love Love At Night, Britney Spears Fantasy Midnight;
 • Värskendavad lõhnad sportimiseks – Adidas Fizzy Energy, Burberry Sport For Women.

Tihti teevad naised vea ning kasutavad ühte ja sama parfüümi nii peol kui spordisaalis. Nagu eelnevalt mainisime, siis parfüümidel on omadus mõjutada meeleolu. Võime kindlalt väita, et kvaliteetne pidulikuks õhtuks sobilik parfüüm mängib peomeeleolu loomisel väga suurt rolli!

Kui otsid parfüümi kingituseks

Parfüümi kinkimine võib olla väga libe tee, kuid õnnestumise korral on tulemus suurepärane! On ju ülimalt keeruline aimata teise inimese maitset ning eelistusi. Valiku tegemine on väga lihtne, kui omad infot tähtpäevalise parfüümieelistuste kohta. Veel üks pudel lemmikparfüümi ei ole kunagi liiast! Kui võtad aga riski ning soetad lõhna eelistusi teadmata, siis näiteks 1a.ee on sellele mõelnud ning loonud kingisoovitused kallimale, emale, sõbrannale, õele või tütrele. Naiste parfüümid on sedavõrd nutikalt loodud, et igas vanuses naisterahvale leidub just temale sobiv lõhnabukett!

Naiste parfüümid TOP 10

Kui valiku tegemine on keeruline ning oma sisetunde usaldamine ei toimi, siis on alati variant tugineda enamuse arvamusele. Populaarsust koguvad ju enamasti need naiste parfüümid, mis sobituvad oma olemuselt erinevate isiksustega. Valides uue parfüümi või kingituse populaarsete eksemplaride hulgast, on õnnestumise tõenäosus kordades suurem, kui suvalise valiku korral. Siin on 1a.ee naiste parfüümid top 10:

 • Elizabeth Arden Green Tea – kerge ja värske rohelise tee aroom;
 • Elizabeth Arden Green Tea Honeysuckle – lillelõhnaline värske aroom, kus tulevad esile bergamot, roheline tee ja erinevad tsitruselised;
 • Versace Bright Crystal – samuti värske võrgutav lõhn, mille komponentideks on yuzu ja granaatõun, lootos, magnoolia ja pojeng;
 • Carolina Herrera Good Girl – 2016 aasta lõhn, isikupärane mandli ja kohvi aroom;
 • Hugo Boss The Scent For Her – kerge igapäevaseks kandmiseks sobiv virsiku ja valge freesia lõhnabukett;
 • Balmain Extatic – 2014 aasta lõhn, mille aroomis tulevad esile roos ja pirn;
 • Cacharel Noa – värske suvine lõhn, milles põimub nii puuviljade, marjade kui lillede aroom;
 • Puma Yellow – sobilik parfüüm spordisaali;
 • Salvador Dali Dalissime – lilleline suvine lõhn, mis sobib nii kontorisse kui kohtingule;
 • Moschino Funny – nooruslik särtsakas lõhnabukett.

Meie naiste parfüümid top 10 on kokku pandud puhtalt klientide eelistustele tuginedes. Seega, kui jääd valiku tegemisel hätta, usalda populaarsust!

Tee nutikas valik ja soeta komplekt

Alati on tore, kui valik on suur ning öökapp erinevatest parfüümidest lookas. Küll aga on tore ka see, kui oled leidnud oma lemmikparfüümi. Antud juhul on uue pudeli soetamine ju lihtsamast lihtsam! Kui Sinu lemmikparfüüm on aga sedavõrd lemmik, et soovid selle aroomi nautida absoluutselt igas situatsioonis, siis soeta vastav lõhnakomplekt. Paljud naiste parfüümid on komplektina saadaval. Lõhnakomplekt sisaldab sõltuvalt eksemplarist parfüümi, dushigeeli, ihupiima, kätekreemi jms. Loetletud toodete kasutamine paneb Sind pealaest jalatallani oma lemmikparfüümi järele lõhnama! Lõhnakomplekt on seejuures väga populaarne kink, kuna näeb visuaalselt kaunis ning pidulik välja.

Ära unusta, et parfüüm loob meeleolu, tekitab esmamulje ning reedab Sinu isikuomadused. Et endast mitte vale muljet jätta, hoolitse selle eest, et kannaksid õiget parfüümi. Nii, nagu riided peavad kehakujuga sobima, peavad ka naiste parfüümid nende isikuoamdustega kooskõlas olema. Kui Sa ei ole aga lemmikparfüümi veel leidnud, siis kiika 1a.ee nutipoodi. Meil on esindatud kõik maailmakuulsad brändid ning hinnad on keskmisest soodsamad.

Järjekordne pudel lemmiklõhna või uus ja huvitav parfüüm? Tule ja tee vastav valik, meil on kategoorias naiste parfüümid peaaegu kaks tuhat toodet!

Foto: 1a.ee

Kommentaarium on suletud.