Nädalavahetusel avatakse botaanikaaias Tulbifestival!

mai 11, 2012 Nädalavahetusel avatakse botaanikaaias Tulbifestival! kommenteerimine on välja lülitatud

Esimene Tulbifestival avatakse Tallinna botaanikaaias emadepäeval, 13. mail kell 13.00. Lisaks tärkavatele tulpidele on võimalik osaleda meisterdamise töötoas, vaadata taimemaailma läbi mikroskoobi ja kuulata kontserti perepääsmega väärtuses 3 eurot.

Septembris pani esimese tulbisibula mulda laulja Koit Toome, keda abistasid lähikonna kooliõpilased. 8. oktoobril oli külastajatel võimalus oma tulbi- või nartsissisibul istutada esiväljaku mäejalamile.

„Kokku istutati sügisel botaanikaaeda ligemale 55 000 tulpi 55 erinevast sordist. Lisaks tulpidele pandi kasvama ka teisi kevadlilli: nartsisse, hüatsinte ja krookuseid“ räägib Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „Suurem osa on hilise kevade tõttu veel avanemata, kuid silmailu pakuvad varajased tulbid esiväljakul“, täpsustab Kähr.

Huvilistel on võimalus botaanikaaia metoodikute juhendamisel vaadata mikroskoopidest erinevaid taimi. Avatud on töötuba, kus valmistatakse paberist ja kangast lilli ning meisterdatakse kinkekotte ja kaarte. Esinevad Vennad Abrod.

Tulbifestivali avapäeval on peredele soodustus – perepilet maksab vaid 3 eurot.

Festivali kava:

13.05 Tulbifestivali avamine
15.05 –20.05 kooliõpilaste poolt taimepottidesse istutatud tulpide näitus Palmimajas
19.05 –20.05 Arvi Paali tulbinäitus Palmimajas
20.05 parimate kooliõpilaste ja Tulbifestivali fotokonkurssi autasustamine Palmimajas

Tulbifestivaliga seotud tegemistest vaata lisa Aialehe ametlikult kodulehelt aialeht.ee/tulbifestival.

Kommentaarium on suletud.