Mychef.ee omanike uus startup kaasas 6,3 miljonit dollarit üle maailma

märts 8, 2018 Mychef.ee omanike uus startup kaasas 6,3 miljonit dollarit üle maailma kommenteerimine on välja lülitatud

Toidutellimisrakenduse Mychef.ee omanikfirma uus startup Dorado, mis pakub uudset tellimis- ja kohaletoimetamislahendust, kaasas ICO (Initial Coin Offering) raames 6,3 miljonit dollarit kokku 7 725 kasutajalt üle maailma.

Dorado kasutab kaupade kohaletoimetamisel Uberi-laadsel platvormil põhinevat lahendust, mis ühendab väga paljud erinevad kullerteenuse pakkujad ja kliendid, kes vajavad kodust või töölt lahkumata mistahes kaupa poest, apteegist, restoranist. Kaubad jõuavad tellijateni olenevalt ringkonnast maksimaalselt tunni jooksul.

Suurim osa Dorado investeeringutest tuli Filipiinidelt, Taist, Malaisiast, Indiast, Mehhikost, Saksamaalt ja Suurbritanniast. Varade investeerimist jätkatakse veel kahe kuu jooksul.

Dorado kaasasutaja Jonas Karosase sõnul soosib tänapäeva elustiil nõudlust integreeritud kohaletoimetamisteenuste järele, kuid pakkujad on olnud muutustega kohanemisel pigem aeglased. „Siin tulebki mängu uudne lahendus. Dorado logistikaplatvorm on revolutsiooniline, sest kasutab Uberi blokiahela tehnoloogiat. Tänu sellele on meie peamine eesmärk olla midagi palju rohkemat, kui vaid toidu tellimist ja kohaletoimetamist pakkuv ettevõte – soovime tõusta ülemaailmseks liidriks detsentraliseeritud kohaletoimetamislahenduste pakkujate seas,” kommenteeris Karosas.

Edaspidi on Doradol plaanis investeerida ka droonidesse ja robotitetesse, mis võimaldab tellimuste täitmise kiiruse tõsta tulevikus 15 minuti või veel lühema ajani.

Laienemisplaanide osas on Dorado esmaseks sihiks siseneda Poola ja Venemaa turgudele. Kaasatud investeeringu toel on ettevõttel plaanis soetada Poola üks kiiremini kasvavaid toidu kohaletoimetamise platvorme woopit.com. Venemaal tehakse koostööd Eygenyi Tikhorimoviga, kes seisis ka eBay, Yandexi ja ozon.ru veebiteenuste Vene turule tutvustamise taga. Seejärel loodetakse tutvustada oma teenust Austraalias ja Kanadas, kus nähakse soodsaid võimalusi arenguks.

Dorado sai alguse toidu tellimisele ja kohaletoimetamisele keskenduvast firmast Foodout, mis muuhulgas opereerib Eestis toidutellimisrakendust Mychef.ee.

Foto: Mychef.ee

Kommentaarium on suletud.