Muusika.PUŠKINI BALL

november 9, 2009 2 kommentaari »

Pushkin ballMTÜ Russkij Dom, Kultuuriministeerium ja Tallinna Filharmoonia kutsuvad veetma mõnusat õhtut iga-aastasel ajaloolisel vene ballil. Selle aasta ball on pühendatud maailmakuulsa poeedi Aleksander Puškini 210. sünniaastapäevale.

Puškini ballil saate nautida Tšaikovski, Glinka ja teiste heliloojate teostest koosnevat muusika- ja tantsuprogrammi Tallinna Kammerorkestri ja Rahvusooperi solistide esituses. Kõik ballil osalejad on kutsutud Puškini ajastu stiilis serveeritud furžetile. Teid ootavad balli kuninga ja kuninganna valimised ja meeleolukad konkursid.
Dirigent: Peeter Saan
Kunstiline juht: Igorj Skljar (Moskva)
Riietus: tume ülikond, õhtukleit; oodatud on külalised Puškini ajastu kostüümides.
Ball toimub Tallinnas Estonia kontserdisaalis 27. novembril 2009.a.
Eesti balliüritustel on pikk ajalugu. Peeter Esimese ajastul toimus esimene vene ball Kadrioru pargi lähedal ankurdatud laevalt kõlanud muusika saatel. Hiljem leidsid ballid aset Tallinna ja Tartu saalides, ballidest sai traditsioon. Tekkisid vene salongid. Tolle aja aadlimeeste teenistus kestis kella 14.00-ni ja peale lõunat algas hoopis teine, pidulik elu: külalised, jalutuskäigud, teatrid ja ballid. Daamid õmblesid kauneid kleite, kavalerid otsisid tutvusi daamidega.

Ballidel peeti läbirääkimisi, lahendati vaidlusi, viidi läbi heategevuslikke programme.
1903. aastal toimus Talvepalees Venemaa impeeriumi viimane suurejooneline õukondlik maskiball. XX sajandil valitsesid aga teised traditsioonid. Mõned aastad tagasi korraldati Tallinnas vene ball Peeter I assamblee stiilis. Aasta hiljem leidsid külalised end Katariina II ajastus, 2008. aastal toimus kaupmeeste ball. Ees ootavad uued ideed ja teemad.
Piletid müügil Piletilevis

2 kommentaari

  1. Privileg 24/11/2009 at 22:34 -

    Äge, et selliseid asju tehakse!!

  2. Liisa 09/01/2010 at 19:00 -

    Selliseid ägedaid üritusi võiks rohkem olla!