Muusika. Mylène Farmer

oktoober 10, 2009 Muusika. Mylène Farmer kommenteerimine on välja lülitatud

mylene-farmerMylène Farmer on oma enam kui 45 miljoni müüdud plaadiga läbi aegade edukaim prantsuse laulja. Tema tuntuimad laulud on “Désenchantée”, “Pourvu qu’elles soient douces”, “Sans contrefaçon”, “Libertine”, “C’est une belle journée”, “Rêver” ja “Fuck them all”. Laulja sündis 12.09.1961 Montréalis ja teda iseloomustab romantiline ja sensuaalne lüürika, mida kirjutab ta ise, saades paljuski inspireeriatsiooni 19. sajandi kirjandusest ja sofistlikust meloodiast. Selline, pisut erootiline olemus on olnud lauljanna kaubamärgiks läbi tema karjääri.
Aastal 1984 kohtas ta Laurent Boutonnat’i, noort filmieriala tudengit, kui ta vastas kuulutusele, kus otsiti osatäitjat ühte lühifilmi, mille kallal Laurent töötas. Farmer ja Boutonnat sõbrunesid ja moodustasid loomingulise tandemi, kirjutades ja produtseerides muusikat koos. Boutonnat on paljude Mylène videote edasiviiv jõud. Just suure osa Farmeri kuulsusest ja edust saab omistada tema viimistletud ja teatraalsetele videotele, mis meenutavad pigem lühifilme. Just Boutonnat ja noor laulukirjutaja Jérôme Dahan kirjutasid Mylène’i esimese hiti “Maman a tort” – singli, mis kohe tõusis Prantsusmaa edetabelite tippu, seda kohe peale selle ilmumist 1984 aasta märtsis. Video, mis saatis singli väljalaskmist, tootmine maksis ainult 5000 franki, oli aga teerajajaks suurele edule, sest järgmist singlit müüdi enam kui miljon eksemlari. Aastakümne möödumisel oli Mylène Farmer Prantsusmaal suurim superstaar. Oma kolmanda albumi, L’Autre… ja singliga “Désenchantée”‘ saigi ta aga ikooniks.

“Désenchantée” on prantsuse pop-muusika fenomen: seda on märgitud kui aegade tähtsaimat laulu, mis on Prantsusmaalt välja lastud. Laul debüteeris kaheteistkümnendal kohal enne, kui sai esimeseks ja läks ajalukku kui (nii riigis kui üle maailma) enim müüdud prantsuse singel.
Aastal 2000 kogusid Farmer ja Boutonnat uusi ideid lauludele ja videotele, mis oleksid rohkem sobilikud nooremale, uuele tähele. Nii leiti Alizée, kes oli kogunud kuulsust võistlejana prantsuse telesaates Graines de Stars. Farmer ja Boutonnat koos kirjutasid ja produtseerisid Alizée albumeid Gourmandises ja Mes courants électriques. Tema hitt “Moi… Lolita” jõudis üleilmsete edetabelite tippu ja Alizéest sai edukaim prantsuse laulja tol aastal.
2001 aastal avalikustas IFOP Mylène kui aasta enim teeniva prantsuse meelelahutaja, suurelt osalt tänu tema osa Alizée laulude kirjutamises, lindistamises ja produtseerimises, kes teenis sellega 10,4 miljonit eurot ehk ligikaudu 161,2 miljonit eesti krooni.

Foto: api.ning.com

Video: http://www.youtube.com/watch?v=Ck4idxiac44&feature=related

Kommentaarium on suletud.