Muusika & kutse. Elleri-kool tõi lavale Mozarti koomilise ooperi

jaanuar 10, 2011 Muusika & kutse. Elleri-kool tõi lavale Mozarti koomilise ooperi kommenteerimine on välja lülitatud


Novembrikuu viimasel päeval esietendus Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis Mozarti koomiline ooper “Pöörane päev ehk Figaro pulm”. Osatäitjateks olid Elleri-kooli lauluosakonna õpilased ja vilistlased, kaastegev Karmen Puis Vanemuisest. Muusikat esitas keelpillikvintett ja Irina Oja klaveril.

Ooperi lavastas vanemuislane ja Elleri-kooli lauluõpetaja Taisto Noor, kes kutsus etenduse meeskonda lavakujundaja Marge Martini, liikumis- ja tantsuseadja Rufina Noore ja valgustaja Andres Sarve. Koostööd tehti Vanemuise teatriga, kust valiti kaunid kostüümid ja olulised dekoratsioonid.

Ooper ise on originaalis nelja vaatusega, aga Elleri-kooli versioonis toodi kogu ooperi süžee ja intriigid publikuni vähem kui kahe tunniga. Etendust sai vaadata ainult kolmel korral, sest septembrist alanud prooviperiood oli niigi õpilastelt palju aega nõudnud. Võimalik, et uuel aastal viivad ellerlased etenduse hoopis Põltsamaale või mõnda teise toredasse Lõuna-Eesti linnakesse.

”Taisto Noorega on meil väga tegus koostöö ja tänu temale on õpilased saanud huvitava erialase ja lavastusprotsessi kogemuse ning lavale on jõudnud menukad etendused: pidulik õhtumuusika ”Alati Teie Wolfgang”, rahvalik jant ”Ai simmai-ruudi ralla” ja operett ”Silva”. Need projektid on küll kulukad, aga püüame aastas vähemalt ühe siiski teha, sest see on meie õpilastele väga vajalik praktika,” selgitab Elleri-kooli direktor Kadri Leivategija.

Allikas ja foto: http://www.innove.ee/27395

Kommentaarium on suletud.