Muusika. Hans Zimmer

juuni 10, 2010 Muusika. Hans Zimmer kommenteerimine on välja lülitatud

Hans Florian Zimmer, sündinud 12.09.1957, saksa helilooja ja muusikaprodutsent. Kirjutanud muusikat üle 100-le filmile, sealhulgas Kariibi mere piraadid, Gladiator, The Lion King, Da Vinci Code, Sherlock Holmes, The Last Samurai, Kung Fu Panda, Dark Knight jne.
Hans Zimmer
Zimmer alustas oma karjääri mängides klahvpille ja süntesaatorid. Buggles, New Wave bänd, kuhu kuulusid Trevor Horn, Geoff Downes ja Bruce Woolley moodustati aastal 1977. Zimmer`it võib hetkeks märgata ka nende 1979 aasta videos “Video killed the Radio Star”. Kaheksakümnendatel oli Hans Zimmeri partneriks Stanley Myers, viljakas filmi helilooja, kes kirjutas muusikat üle kuuekümnele filmile. Koos asutasid Zimmer ja Myers Londonis asuva Lillie Yard salvestusstuudio. Pöördepunktiks Zimmer karjääris osutus1988- linastunud „Vihmamees“ („Rain Man“). Juhtus see nii, et ajal mil Barry Levinson, filmi tootja, otsis sobivat muusikat, jäi tema abikaasa kuulama A World Apart nimelist kogumikku, mille loojaks oli Hans Zimmer. Filmimuusika loomisel kasutas helilooja peamiselt süntesaatorit, koos metallpõhjaliste trummidega.

Tänaseks töötab Hans Zimmer äriühingus Remote Control Productions, varem tuntud kui Media Ventures. Tema stuudio asub Santa Monicas, Kalifornias ja selles leidub lai valik arvutiseadmeid ja klahvpille. Tema kolleegideks stuudios: Steve Jablonsky, James Dooley, Geoff Zanelli, Henning Lohner, Harry Gregson-Williams, Mark Mancina, John Van Tongeren, John Powell ja Thomas J. Bergersen.

Hans Zimmer elab Los Angeleses koos abikaasa Suzanne ja on neli last. Auhindade loetelu, mida peamiselt elektroonilisele muusikale pühendunud helilooja aegade vältel võitnud, on sedavõrd aukartustäratavalt pikk, et toome välja ainult Oskari võidud:

Academy Awards

* 1989: Rain Man
* 1994: The Lion King
* 1997: The Preacher’s Wife
* 1998: As Good As It Gets
* 1999: The Prince of Egypt
* 1999: The Thin Red Line
* 2001: Gladiator
* 2010: Sherlock Holmes

http://www.myspace.com/hanszimmermusic

Foto: wikipedia.com

Kommentaarium on suletud.