Muusika. Barbra Streisand

juuli 10, 2010 Muusika. Barbra Streisand kommenteerimine on välja lülitatud

Ameerika tuntud ja armastatud laulja ning näitleja Barbra Streisand on üheks edukaimaks naismeelelahutajaks maailma ajaloos. Barbra Steisand – edukas helilooja, filmiprodutsent ja lavastaja kelle kireks on disain, oma kodude kujundamisel. Esimese Oscari sai ta 1968 aastal muusikalises komöödia filmis „ Fanny Girl“ mis oli Streisandi esimene film. Teise Oscari võitis andeks naine 1976 aastal, parima laulu „Evergreen“ eest filmis, „ A Star Is Born“ , kus ta oli produtsent. Barbra Streisand on võitnud ka mitmeid Emmy, Grammy ja Kuldgloobuse auhindu. Tema plaate on müüdud kogu maailmas üle 145 mln eksemplaari.

Brooklynis, juudi perekonnas, 24.aprillil 1942 aastal teise lapsena sündinud Barbra Joan Streisandi pere oli pärit Euroopast. Tema grammatika õpetajast isa oli USA-sse emigreerinud Austriast. Isa suri kui Barbra oli 15 kuu vanune ning võõrasisaga ei olnud tal head läbisaamist. Teismelisena oli ta ööklubis laulja, kuid edukaks osutus esinemine Manhattani Greenwich Villageen baaris 1960 aastal. Siis tuligi kuulsus lauljana, ja just siis muutis ta ka oma nime lühemaks Barbraks.

Kaks aastat hiljem – 1962 aastal Broadway muusikalis „I Can Get It for You Wholesale“ , sai tõusev täht mängitud rolli eest eripreemia. Samal aastal väljaantud esimene album „The Barbra Streisand Album“ võitis 1963 aastal koguni kaks Grammy auhinda. Siit järgnes esimene filmiroll 1968 aastal, milleks oli menuka Broadway muusikali taasesitus filmilinal – „Funny Girl“. Ka siit tuli Oscar.

Barbra Streisandi saavutatud plaatide müügiedu on võrreldamatu teiste naisesitajatega. Tema 51 kuld- ja 30 plaatinum albumit, Recording Industry Association of America andmetel, ületab kõiki teisi naisartiste.

Kasutatud kirjandus:
http://www.barbrastreisand.com/us/home

Timeless Evergreen
http://www.youtube.com/watch?v=34bihhzYotU&feature=related

Foto: Wikipedia

Kommentaarium on suletud.