Muusad Kuressaare Raegaleriis

märts 3, 2016 Muusad Kuressaare Raegaleriis kommenteerimine on välja lülitatud
Muusad Kuressaare Raegaleriis

Reedel, 4. märtsil kell 16.00 avavad Kuressaare Raegaleriis romantilise alatooniga ühisnäituse „Muusad“ laiemale avalikkusele hästi tuntud skulptor Tauno Kangro (s.1966 ) ja Sillamäel tuule tiibadesse saanud mitmekülgne kunstnik Eduard Zentšik (s.1975 ).

Näitus koosneb Kangro ligi kahekümnest skulptuurist ja Zentšiku kolmekümne viiest maalist, mis on valminud viimasel kümnendil.

Eesti Kunstnike Liidu liikmel Tauno Kangrol on olnud maalide ja skulptuuride näituseid pea igas Eesti linnas sh Kuressaares, Raegaleriis 1998. aastal ja Kuressaare Linnuses 1992. aastal. Tema eestvedamisel on toimunud Kuressaares mitmed skulptuuri õpitubasid. Kangrol on toimunud näituste hulgas välisnäitusi põhjamaadest kuni Hiinani. Eestis on avalikus ruumis arvukalt tema poolt loodud monumentaalskulptuure sh 2002. aastal valminud” Suur Tõll ja Piret said hea kalasaagi“ (Meri SPA juures mererannal).
Eduard Zentšik alustas näitusetegevust 1995. aastal ja tal on olnud näituseid paljudes Eesti linnades ( Kuressaare Linnuses 2008. aastal), samuti mitmes välisriigis. Ta on Eesti Vene Kunstnike Ühenduse ja Eesti Fotograafide Liidu liige. Eduard Zentšiku loomingulisteks tegevusaladeks on veel fotograafia, graafika, disain, muusikaimprovisatsioonide autor ja ta paljude loominguliste sündmuste korraldaja. Zentšiku maalide koloriit on salapärane ja tundlik, tema sümboleid täis maale on raske kellegi teise loominguga võrrelda. „Tema maalid sisaldavad avatud ruumi, maagilist reaalsust, milles olemid, esemed ja mõisted näiliselt vabalt valitud ajastutest ja kultuuridest täidavad mõistatuslikke eesmärke, “ on kirjeldatud tema teoseid.
Tauno Kangro ja Eduard Zentšiku loomingus leidub ühisjooni, sestap on nad teinud koos mitmeid ühisnäitusi. Oma seekordse näituse kohta avaldavad nad järgmist:

„ Nimetus „Muusad“ räägib juba iseenda eest. Muusad on kaunite kunstide kaitsjad. Nad inspireerivad loojaid ja aitavad neil luua šedöövreid. See näitus on pühendatud just neile, imelistele, õrnusest ja ilust kantud olenditele. Siin on sarnasus vastastikuse armastusega – muusad inspireerivad kunstnikke ja kunstnik pühendab ennast muusadele. Näituse külastaja sukeldub sellesse vastastikuse armastuse maailma. Kõik me oleme just selleks loodud. Armastus ongi ju tõeline elu mõte.“

Maalide ja skulptuuride näitus „Muusad“ jääb Kuressaare Raegaleriis avatuks kuni 5. aprillini 2016.

Kommentaarium on suletud.