MORNING AFTER

september 10, 2009 1 Comment »

pohmellPidu ja alkohol. Need kaks võivad olla seotud. Aga ei pea, kuigi jah, pelgalt musta kohvi pakutakse täiskasvanutele tõenäoliselt ainult AA kohtumistel. Ning siit samm edasi oleks mõttearendus suunal, kuidas alkohol kahjustab ajurakke. Rikub suhteid. Tõstab tootjate ja tarnijate kasumimarginaale. Võib-olla ka kogemustevahetus teemal, kuidas ühe või teise peo korraldamisel tehti suurepärane joogivalik, ning mis kõik siis edasi sai. Üks mis kindel, elame põhjamaal, kus alkohol oli ja jääb firmapeo, pulma, sünnipäeva või peiede kohustuslikuks osaks ühel või teisel kujul. Kas ja kuidas vägijooke juua, oleks siiski mõne teise kirjutise teema. Kel siinkohal erinevate jookide vastu siiski sügavam huvi tekkis, võiks avada kiirkoolitus.eu lehe, kus paikneb vastavasisuline proff ja aegasäästev e-koolitus.

Naastes teema juurde – mida siis võtta ette kalieidoskoopilises olukorras, millele inglise keeles äärmiselt viisakaks vasteks „morning after“? Maakeeles aga lihtsalt kassiahastus… Kuidas leida abi? Lihtsaima lahendusena võimalikest toimib loogika – millest tõbi, sellest abi. Kes Jaroslav Hašeki loodud Šveiki hindavad, peaksid olema hästi kursis välipreester Otto Katz`i sekeldustega antud olukorras. Mis oma läbilöögivõimelt ületab peajagu kõik muud võimalikud ja võimatud käitumisstsenaariumid. Midagi veel? Ah ja, järgmise sammuna saab pöörduda alati rahvameditsiini poole, viimane märgib abivahendina soolvett kurkidel või kefiiri. Samuti pisut soodat. Preventatiivsete võimalusena mainitakse soovitust enne napsi võtmist neelata natuke aspiriini.

Veel variante? Alka-Seltzer, ehk mõni muu analoogne droog, on vist üks tsiviliseeritumatest võimalustest üldse. Mida aga kindlasti teha ei tasu – kuradit peltsebuliga välja ajada. Ebameeldivat tunnet ei ole mõtet ravida tablettide ohjeldamatu neelamisega, sest ka üleannustamisega kaasnevad peapööritus, iiveldamine, janutunne jne.

Lõpetuseks tuleks tähendada, et Vanas Roomas jõi mõõdutundeline mees kolm peekrit: esimese terviseks, teise armastuseks ja kolmanda naudinguks. Ja veini lahjendamata joomist peeti erakordseks matsluseks, mille kohta öeldi: „Joob nagu sküüt!“. Muide, maailma kultuurhällis elasid nutikad inimesed – muuhulgas väitsid nad, et klaas-kaks vett, klaasi veini kohta hoiab pohmellikuradi kaugel eemal…

Foto: flickr.com

Kommentaar

  1. ps 14/09/2009 at 09:49 -

    tegelikult pidu ilma alkota ette ei kujuta