Mõned nipid, kuidas muuta kodu aed täiuslikuks

juuni 26, 2017 Mõned nipid, kuidas muuta kodu aed täiuslikuks kommenteerimine on välja lülitatud
Mõned nipid, kuidas muuta kodu aed täiuslikuks

Kus on kõige parem olla? Jah, õige vastus on kodu. Kuid mis on kõige idüllilisem osa kodust? Koht, kus puhata ning pere või sõpradega kvaliteetselt aega veeta? See on aed, mis peaks kuuluma iga täiusliku kodu juurde. Majapidamisest saab tõeline kodu ning muruga kaetud maalapist kaunis aed vaid juhul, kui sellesse tööd ja aega panustada. Seejuures on oluline kodu sisustamisel kvaliteedile rõhku panna. Mida mugavama aiamööbli ning võimekamad aiatööriistad oma koju soetad, seda parem on lõpptulemus. Kodu ei olegi tegelikult koht, millelt kokku hoida, sest viibid seal 90 protsenti oma ajast. Kuidas aga kujundada üks kaunis ja nutikas aed, selles osas saab 1a.ee asjalikke näpunäiteid jagada.

Soeta oma aiale vastavad aiatöömasinad

Ega siis ainult reha ja vikatiga aeda korras ei hoia! Või tegelikult on see võimalik, kuid raiskab meeletult aega ja ressurssi. Palju kavalam on soetada masinad, mis teevad poole tüütutest töödest ise ära! Et Sinu aed oleks alati puhas ning muru laitmatult niidetud, tee ühekordne investeering ning soeta võimekad aiatöömasinad:

 • Väiksesse aeda tavaline- või robotmuruniiduk;
 • Suuremasse aeda murutraktor;
 • Karmimatesse oludesse trimmer.

Kui muru on kenasti niidetud, annab aiale viimase lihvi survepesur, mis puhastab vaevata kõik pinnad. Kodu ja aia eest hoolitsemine ei pea olema ebameeldiv kohustus, sest õigete abivahenditega on kõik tööd vähemalt poole lihtsamad! Vastavad abimehed saad soetada näiteks 1a.ee netipoest, kus on lai valik ning sõbralikud garantiitingimused.

Investeeri ka aiatööriistadesse

Päris kõiki aiatöid masinad ära ei tee. Paljud tööd tuleb siiski enda õlule võtta, kuid see ei tähenda, et abi ei oleks loota. Kui Sinu kodu ja aed on varustatud vastavate aiatööriistadega, saavad kõik protseduurid lausa lenneldes tehtud. Unistad perfektselt pügatud hekist või laitmatult puhastest lillepeenardest? Siis ära mõtle kaua ning soeta aiatööriistad, mis mängivad hoolitsetud aia juures suurt rolli:

 • Labidad;
 • Kirved;
 • Haamrid;
 • Aiakäärid;
 • Rehad;
 • Kõplad jpm.

Aiatööriistade maailmas teeb teistele silmad ette Fiskars, kelle kvaliteetsed tooted on ka 1a.ee nutipoes täiesti esindatud.

Soeta mugav ja ilmastikukindel mööbel

Aiamööbli valimine tundub esmapilgul üsna lihtne – laud, mõned toolid ja ongi olemas. Tegelikult nõuab see protsess aga oluliselt rohkem süvenemist. Kas soovid, et Sinu aiamööbel näeks esindusik välja ka pärast esimest vihmasadu? Siis vali materjal, mis on ilmastikuoludele vastupidav. Metallmööbli puhul eelista roostevaba terast, puitmööbli puhul jälgi, et oleks kasutatud ilmastikukindlaid viimistlusvahendeid. Tekstiilist detailide puhul kontrolli kvaliteeti ning vali toonid, millelt määrdumine kirkalt silma ei paista. Valides õiged materjalid, näeb Sinu aed aastaringselt hea välja!

Aed on loodud puhkamiseks

Mis on kauni hoolitsetud kodu ja aia põhiline eesmärk? Loomulikult on see mõnus äraolemine pere ja sõprade seltsis. Seega vaata, et Sinu aed oleks kindlasti varustatud ka järgmiste esemetega:

 • Korralik grill suvisteks söömaaegadeks;
 • Batuut, mis on rõõmuks nii väikestele kui suurtele;
 • Võrkkiik, kus mugavalt loodud idülli nautida.

Kui aed on suur, siis miks mitte soetada ka mõnus välibassein, kus end palavatel suvepäevadel jahutada?

Selleks, et Sinu kodu aed oleks hubane ja pakuks silmailu, ei olegi palju tarvis. Piisab asjalikest aiatööriistadest, mugavast ilmastikukindlast mööblist ning mõningatest lisatarvikutest. Kõik need mainitud tooted Sinu kodu ja aia sisustamiseks on 1a.ee vastavates kategooriates kenasti olemas.

Tule ja kujundame koos aia, mis on loodud puhkamiseks!

Foto: 1a.ee

Kommentaarium on suletud.