Majandus. Selle aasta innovatsioon on koostöö

aprill 18, 2009 Majandus. Selle aasta innovatsioon on koostöö kommenteerimine on välja lülitatud

Eesti inimesed ja ettevõtted on seni püüdnud oma asja ajada ikka omapäi, sel aastal tuleb aga järjest uudiseid, kuidas  koostöö on aidanud edukamaks saada.
Aasta alguses panid 28 Eesti IKT firmat ekspordi nimel seljad kokku ja asutasid ühiselt demokeskuse, kuhu on koondatud käegakatsutavad näited Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaettevõtete edulugudest. Näha saab erinevaid e-riigi süsteeme nagu e-kool ja X-tee kui ka tarbijatele suunatud lahendusi nagu mobiiltelefoniga juhitav ajalehekiosk, digi-TV, mobiil-ID ja paljud teised. Demokeskusesse hakatakse tooma Eestit külastavaid väliskülalisi, äridelegatsioonide ja firmajuhte.
Laevapiletid.ee on hea näide, kuidas turul leiti vaba nish ja 14 erineva infosüsteemi ühildamisega sai valmis  teadaolevalt läänemere regioonis esimene ja ka maailma mastaabis unikaalne keskkond, kust saab ühest kohast reaalajas tellida pileteid regiooni kõikidele laevadele.

Palju erinevaid infosüsteeme sai ühe katuse alla ka www.eesti.ee, kust kodanikud, ettevõtjad ning ametnikud leiavad kõik, mida on vaja,  et kiiremini ja mugavamalt oma igapäevast elu korraldada. Portaalist on tänaseks kättesaadavad sadakond e-teenust ning üle 300 ametliku vormi ja blanketi.

Kodanikualgatus ”Minu Eesti” kutsub 1. mail inimesi üles koostööle – üle Eesti luuakse 400 mõttekoda, kus koos mõeldes otsitakse Eesti paremaks tegemise võimalusi.

”Minu Eesti” algatust toetab EMT, Elioni, Microlinki ja Vaata Maailma SA poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projekt, mille eesmärk on järgneva 3 aasta jooksul korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret.

Kodanikke kutsub endaga kaasa mõtlema ka osalusveeb www.osale.ee,  kus saab esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid, koguda allkirju kodanikualgatuste toetamiseks ja avaldada arvamusi. Innovatsiooniaasta kodulehekülg www.in.ee ootab ideid igast eluvaldkonnast, et innovatiivsete ideede elluviimisega majanduselu ergutada.

Kõige innovatiivsem on aga see, et kõik need koostööalgatused teevad ka omavahel koostööd! Kindlasti leiate ka oma igapäevases töövaldkonnas koostöövõimalusi – nii on täenäosus, et sünnib midagi innovatiivset, kordi suurem kui üksi nokitsedes.

Tiiu Allikmäe
Innovatsiooniaasta meediasuhete juht

Innovatsiooniaasta initsiaatoriteks on Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium ning EAS. Innovatsiooniaasta patroon on Toomas Hendrik Ilves.


Kommentaarium on suletud.