LG Electronics teatas paranenud majandustulemustest teises kvartalis

juuli 28, 2016 LG Electronics teatas paranenud majandustulemustest teises kvartalis kommenteerimine on välja lülitatud
LG Electronics teatas paranenud majandustulemustest teises kvartalis

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) teatas täna, et nende 2016. aasta teise kvartali tulu on 503,10 miljonit USA dollarit, mis on ligi 140% võrra suurem kui samal perioodil eelmisel aastal. Seda tänu LG kodumasinate ja õhukonditsioneeride üksuse LG Home Appliance & Air Solution Company ning koduse meelelahutuse lahenduste üksuse LG Home Entertainment Company edukale tootlikkusele. Mõlemad saavutasid LG ajaloo kõrgeima ärikasumi kvartali lõikes. Ülemaailmselt konsolideeritud 12,05 miljardit dollarit tulu kasvas iga aasta ja kvartaliga.

LG kodumasinate ja õhukonditsioneeride lahenduste üksuse Home Appliance & Air Solution Company teise kvartali tuluks kujunes 373,24 dollarit, mis on 4,8% suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Kasum tuli õhukonditsioneeride suurenenud müügist äriturul ja tugevast müügitegevusest Koreas, Euroopas ja Aasias. Uuendatud tooteportfelli ja kulustruktuuriga saavutas äriüksus 9% suurema ärirentaabluse. Tulevikku vaadates oodatakse esmaklassilistelt toodetelt nagu LG SIGNATURE kollektsioon, TWINWash ja LG Styler, positiivset panust ettevõtte müüki.

Mobiilkommunikatsiooni lahenduste üksus LG Mobile Communications Company kasvatas esimese kvartaliga võrreldes tulu 12% võrra – 2,86 miljardit dollarit. 132,10 miljoni dollari suurune ärikahjum kajastas suurenenud turunduskulusid ja mõnevõrra aeglast G5 nutitelefoni turule tulekut. Nutitelefonide müük kasvas eelmise kvartaliga võrreldes 3%: kokku müüdi teises kvartalis 13,9 miljonit nutitelefoni. LG ootab V-seeria müügile tuleku ja K- ning X- mudelite müügi laiendamisega kasvatada üksuse äritegevust järgmise kvartali jooksul.

Koduse meelelahutuse lahenduste üksuse LG Home Entertainment Company ärikasum oli teises kvartalis 306,97 miljonit dollarit, mis on 5,7% kõrgem 2015. aasta teise kvartali tulust. Seda tänu esmaklassiliste telerite suurenenud müügile. ULTRA HD ja OLED telerite suurenenud müük ja parandatud kulustruktuur toetasid ärirentaablust 8,6%, mis on kõrgeim selle üksuse ajaloos. Äri jätkab kasumi teenimist UHD ja OLED telerite järjest suurenevast müügist ja kulude konkurentsivõimest, kuigi lameekraanide valmistamiskulude tõus võib mõjutada kasumlikkust.

Sõidukikomponentide üksus LG Vehicle Components Company avaldas 550,4 miljoni suuruse müügitulu, mis on 42% suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Seda tänu autode infotainment sektorile. R&D suurenenud investeeringud infotainment ja elektriautode tehnoloogias kokkuvõttes siiski 14,46. miljoni dollari suuruse ärikahjumi. LG autoosade üksuse väljavaade on positiivne tänu Chevrolet Bolt elektriautodele, millele hakatakse kolmandas kvartalis osasid tootma.

Tulude konverents

LG Electronics korraldab 29. juulil 2016 Korea aja järgi (00:00 GMT/UTC) kell 9.00 konverentskõne. Kõnes osalejad saavad helistada numbrile +82 31 810 3061 ja sisestada parooli 9084#. Asjakohane fail esitlusest on alla laadimiseks saadaval LG Electronics kodulehel (www.lg.com/global/ir/reports/earning-release.jsp) 28. juulil 2016 alates 16:00. Salasõna saamiseks registreerige end siin: http://pin.teletogether.com/eng. Lindistus konverentsist on saadaval 30 päeva pärast kõne lõppemist. Lindistuse kuulamiseks helistage numbril +82 31 931 3100 ja sisestage parool 142820#.

Foto: lge.com

Kommentaarium on suletud.