Kutse. E-õpe, 6. osa

november 10, 2010 Kutse. E-õpe, 6. osa kommenteerimine on välja lülitatud


Lõpetamaks e-koolitust käsitlevat artikliseeriat, tuleb tõdeda, et inimkond on läbi kogu ajaloo kasutanud õpetuse edasiandmiseks kõiki teadaolevaid meediume. Muide, mis irooniline, teame me tänasel päeval seda läbi veidra asjaolu – paberist – või mis veel kentsakam, kivist teabekandjad on säilinud tuhandeid aastaid. Võrdluseks tühine fakt, et paari aasta vanune CD ei pruugigi avaneda.

Tõsi, massimeediumitest on koolituse ajaloo vältel leidnud kasutust nii raadio kui ka televisioon. Viimast ka Eestis, tänased keskealised peaksid hästi teadma näiteks malehuvilistele mõeldud saateid. Üldiselt võiks visualiseerimist pidada edukate õpingute võtmeks, puhtinimlikult on sellisel moel teadmisi  koguda meeldivam ja efektiivsem.

Äriedu tagas kaugkoolitusele siiski audioväljund, täpsemalt praeguseks unustusse vajunud audiokassetid, millel USA mitmed ülikoolid loenguid levitasid ja mida siis ratsionaalsed õppurid autos sõites kuulasid.

Nii ei saa koolitust internetis lugeda millekski ülirevolutsiooniliseks. Pigem inimkonna järjekordseks sammuks meediumite arenguteel. Nimelt võimaldab koolituskeskkond internetis, erinevalt muudest meediumitest, kahepoolset vahetut sidet ja seda ilma eriliste tehniliste teadmiste või suuremahuliste kulutusteta. Seetõttu võiks käesoleva artikli lõpetada optimistlikult, sõnades, et veebi kolimine mobiiltelefonidesse võrdub kaugkoolituste arengule sama hästi nagu kassettmagnetofoni paigutamine sõiduautosse varastel seitsmekümnendatel : )

 

Foto: youtube.com

Kommentaarium on suletud.