Kuidas valida väike köögitehnika oma koju?

aprill 22, 2018 Kuidas valida väike köögitehnika oma koju? kommenteerimine on välja lülitatud
Kuidas valida väike köögitehnika oma koju?

Selleks, et köögis suurepäraselt hakkama saada, ei pea tänapäeval olema kokapaberitega või kaasa sündinud andega. Võimalusterohke väike köögitehnika teeb igast perenaisest suurepärase koka! Kuidas aga valida kvaliteetsed seadmed, mis oleksid piisavalt mitmekülgsed, et vältida köögikappide ülekuhjamist? Tegelikult ei olegi oluline kvantiteet, vaid kvaliteet – anname selle tõe järgimiseks veidi nõu, kuidas õiged seadmed tohutust tootevalikust välja valida.

Kui oled suur kohvisõber, panusta heale kohvimasinale

Foto: 1a.ee

„Pätikohvi“ ajad on möödas ning turul on meeletus koguses tohutute võimalustega kohvimasinaid. Kuidas nende hulgast aga see üks ja õige välja valida? Kohvimasinad on väike köögitehnika, mille puhul tasub lähtuda konkreetselt oma pere vajadustest ning eelistustest:

  • Kui armastad tavalist musta kohvi, piirdu lihtsa filterkohvimasinaga;
  • Eelistades lihtsust ja kiirust, tuleks uurida kapselkohvimasinate valikut;
  • Kui oluline on aga kohvijookide mitmekesisus (espresso, latte, capuccino), siis tuleks soetada espressomasin.

Pärast õiget tüüpi aparaadi väljavalimist võiks vaadata erinevate masinate omadusi lähemalt – kohvi kanguse reguleerimine, mitme tassi täitmine, automaatne katlakivi puhastussüsteem jpm. Kõik need lisaomadused teevad heast masinast veelgi parema masina, kuid mis siin salata, seejuures tuleb ka rohkem raha välja käia.

Blender on mitmekülgne abimees

Armastad erinevaid smuutisid, püreesid ja jäätisekokteile? Siis on blender just see väike köögitehnika, mis peaks Sinu köögikappi kuuluma. Blenderi puhul on ilmselt esmatähtis selle mahutavus – klaasi jäätisekokteili valmistamiseks piisab pisikesest 0.5-liitrisest aparaadist, kuid kogu perele maiteelamuste pakkumiseks tuleks valida vähemalt 1.5-liitrine masin.

Kindlasti võiks blenderi juurde kuuluda tükeldaja ning jääpurustaja, et saaksid masinasse visata värsked puuviljad või lisada jääd mõne suvise jahutava kokteili valmistamiseks. Tänapäeval ei ole vähemtähtis ka see, et väike köögitehnika oleks nõudepesumasinas pestav, see säästab oluliselt aega.

Soeta multifunktsionaalne köögikombain

Foto: 1a.ee

Köögikombain on kindlasti sedasorti väike köögitehnika, mille omamine tuleb kasuks absoluutselt igas majapidamises. Köögikombain on lihtsalt sedavõrd multifunktsionaalne, et saab hakkama väga erinevate ülesannetega:

  • Vahustab;
  • Viilutab;
  • Riivib;
  • Tükeldab;
  • Segab jpm.

Kindlasti tuleb enne aparaadi soetamist läbi mõelda oma pere vajadused ning üle vaadata juba olemasolevad seadmed. Kui köögikapis on juba olemas korralik riiv, mikser ja viilutaja, siis ei ole mõtet kõige uhkemat köögikombaini soetada, kuna funktsionaalsus teatavasti maksab. Kui pere on aga suur ja köögi sisustamine algusjärgus, siis tasuks kindlasti täisfunktsionaalsele köögiabilisele panustada.

Muretse fritüür ja väldi kiirtoitu

Rasvased friikartulid mõnest kiirtoidukohast on üsna ahvatlevad, kas pole? Tegelikult on oluliselt mõistlikum alternatiiv need friikartulid ise kodus valmis meisterdada. Fritüür on väike köögitehnika, mis võimaldab üsna kerge vaevaga valmistada friikartuleid, pelmeene, juustupalle, krõbedaid kanatiibu ja palju muud maitsvat. Seejuures saad rasvaine kogust ning kvaliteeti kontrollida ning veenduda, et valmistatav roog oleks võimalikult ohutu Sinu pere tervisele.

Fritüüri soetamisel tasub jälgida kahte põhiomadust – mahutavust ning võimsust. Mahutavus on erinevate seadmete puhul 1-5 liitrit ehk iga perenaine saab sobiva aparaadi valida just oma leibkonna suurust silmas pidades. Võimsus näitab aga seda, kui kiirelt ja efektiivselt fritüür Sinu lemmikroad valmis küpsetab.

Valmista mahlapressiga vitamiinirikkaid mahlajooke

Foto: 1a.ee

Ikka ja jälle rõhutatakse seda, et vitamiinid on nii lapse kui täiskasvanu organismile väga vajalikud. Just seetõttu soovitame koju soetada mahlapressi, mis on just see väike köögitehnika, mis aitab kaasa tervislike eluviiside juurutamisele. Mitte ükski poeletilt leitav mahlajook ei ole sedavõrd naturaalne, kui kodus oma aia õuntest või värsketest apelsinidest pressitud mahl.

Mahlapressi puhul kehtib kindlasti reegel, et mida võimsam ja kvaliteetsem aparaat valida, sest kiirem ja efektiivsem on pressimise protsess. Igal hommikul klaasitäie apelsinimahla pressimiseks piisab ka mõnest väiksema võimsusega masinast, kuid suuremas koguses jookide valmistamiseks tuleks soetada mahlapress, millel on 500-700 W võimsust.

Korralik köögikaal teeb igast retseptist täiusliku roa

Toidu valmistamine on küllaltki matemaatiline protsess – mõne retsepti õnnestumine sõltubki eelkõige õigesti mõõdetud-kaalutud komponentidest. Seetõttu peaks absoluutselt iga perenaise köögitarvikute hulka kuuluma korralik täpne kaal, mis suudab kogused paika panna grammi täpsusega. Köögikaalud on enamasti kahte tüüpi:

  • Tavalised kaalud;
  • Mõõdunõuga kaalud.

Tahkete toiduainete kaalumiseks piisab täiesti tavalisest kaalust, kuid vedelike kaalumiseks on suurepärased mõõdunõuga kaalud, kuhu saab mugavalt aine sisse valada ning ei pea muretsema selle pärast, et asetatud nõu kaal mõjutaks lõpptulemust. Materjali poolest on kõige levinumad plastmassist, roostevabast terasest ning klaasist köögikaalud.

Kui köögi sisustamine on parasjagu käsil, siis tasub väga pingsalt mõelda oma pere eelistustele ja vajadustele, et vältida seda, et kapid on pungil seadmeid, mida te reaalselt ei vaja. Väike köögitehnika on niivõrd arenenud, et üks seade võib ära teha mitme erineva masina töö.

Tule ja tutvu nutika köögitehnikaga 1a.ee internetipoes!

Päisefoto: Shutterstock.com

Kommentaarium on suletud.