Kuidas katta lauda? 7. osa, teenindusviisid

juuni 10, 2009 Kuidas katta lauda? 7. osa, teenindusviisid kommenteerimine on välja lülitatud

Taldrikteenindus ehk American service, see on lihtsaim ja ilmselt levinuim teenindusviis maailmas. Teenindusviisi eeliseks loetakse lihtsust ja ka seda, et teenindajad saavad teenindada suhteliselt palju kliente, millest johtub omakorda suhteliselt madal tööjõukulu. . Nouvelle cuisine`i, see on taldrikteeninduse üks alaliike, täpsemalt stiilseimaid vorme. Nimelt on taldrikud serveerimise ajal kaetud portselanist või metallist kuplitega. Pärast serveerimist kliendile, eemaldatakse kuplid üheaegselt.

Foto: Flickr.com

French service, ka Silver service. Toidud serveeritakse vaagnatelt. Teenindaja pakub külastajale toitu vasakult poolt ning tarvidusel tõstab seda ise (kasutades näpitsvõtet). Taolist teenindusviisi kasutatakse peamiselt pidulikel vastuvõttudel. Loetakse üheks visuaalselt kaunimaks teenindusviisiks üldse.

Gueridon service, mõnel juhul ka  on suure tööjõukulu tõttu ilmselt kõige kallim teenindusviis. Kliendid kes sellist teenindusviisi hindavad, on reeglina väga nõudlikud ja ei andesta eksimusi. Seetõttu kasutatakse gueridon service`t väga luksuslikes restoranides, mis omakorda eeldab teenindajatelt kõrget professionaalsust.

Foto: Flickr.com

Russian service, mõnel juhul ka family service, eripäraks tuleb lugeda asjaolu, et toidud asetatakse lauale vaagnatel, tirinates jne. Mõnel juhul serveeritakse kõik toidud ka üheaegselt. Väheformaalne teenindusviis neile, kes soovivad söömaaega nautida võimalikult vabas õhkkonnas.

Toitude serveerimine ühel suurel laual. Nii serveeritakse toidud nn. Rootsi laua (inglise keeles: buffet) ja mõnikord ka püstijalapidude puhul. See on huvitav ja eripärane temaatika, millel peatume pikemalt lauakatmise teema juures.

Ettekandja-kelneri koolitus:
http://ehra.ee/restoraniteenindaja-teeninduskoolitus/

 

Kommentaarium on suletud.