Kõrge rahvusvaheline tunnustus saaremaisele kaatritootjale

jaanuar 28, 2013 Kõrge rahvusvaheline tunnustus saaremaisele kaatritootjale kommenteerimine on välja lülitatud

Saaremaa jahi- ja kaatritootja AS Luksusjaht pälvis mainekal aasta mootorpaatide konkursil kõrge tunnustuse: nende 2010. aasta lõpul turule toodud ja ettevõtte üks suurimatest alustest, kaater Delta 54 IPS carbon nimetati aasta kaatriks klassis “üle 45 jalased sportlikud lõbusõidukaatrid (sportscruisers)”.

„Meie kaatrite ehitus toetub eelkõige tänapäevastele kõrgtehnoloogiatele ja heatasemelisele käsitööle, mis on andnud omanäolise tulemuse. Suur roll on meie kaatrite disainil, see peab selgelt eristuma meie konkurentidest,” selgitas Luksusjahi juhatuse esimees Sven Lennart Alpstål. „Me ei saa loota edule, kui me ei tegele sihikindlalt ja järjepidevalt tootearendusega. Püüame igal aastal turule tuua vähemalt 1-2 uut mudelit ning klienditeenindus ei lõpe ostu-müügitehinguga,” lisas Alpstål.

Ettevõte on sihikule võtnud eeskätt Skandinaavia, aga ka ülejäänud Euroopa turu, samas pole firma toodang tundmatu ka USA-s ja Kagu-Aasias. Möödunud aastal omistati Luksusjahi mudelile Delta 26 Open Rootsi disaini auhind.

Luksusjahi kontsernil on sajaprotsendiline osalus Rootsis tegutsevates tütarettevõtetes AB C.O.Winberg & CO Batvarv ja AB Delta Powerboats. Kogu kontserni müügitulu oli 2011. aastal 10,9 miljonit eurot, sellest emaettevõtte müügitulu 10,6 miljonit eurot. Töötajate keskmine arv kogu kontsernis oli 2011. aastal 112.

Foto: flickr.com

 

Kommentaarium on suletud.