Kombed. Visiitkaardid

aprill 10, 2011 Kombed. Visiitkaardid kommenteerimine on välja lülitatud

Inimestevahelistes suhtlemises on visiitkaartidel täita oluline roll. Eriline visiitkaartide tähtsus ilmneb ärisuhetes kuna ärikaardile märgitakse lisaks omanikunimele, ametile ja tiitlile firma rekvisiidid ja sümboolika. Ajalooliselt oleks põnev märkida, et esmakordselt hakati visiitkaarte kasutama Vana-Hiinas. Tänaseks on see kena komme koos hulga muude leiutistega, näiteks paber, püssirohi, portselan, jäätis jne. levinud üle kogu maailma. Huvitava kõrvalepõikena oleks hea märkida, et kaasaegsed hiina visiitkaardid on soovitatavalt trükitud nii inglise kui hiina keeles. Hea tava kohaselt ulatatakse visiitkaart sealmail mõlema käega.

Visiitkaartide vormistamisel on eri riikides väljakujunenud omad traditsioonid. Nii näiteks prantslastele ja sakslastele meeldivad üsna suureformaadilised visiitkaardid, naiste kaardid on alati suuremad meeste omadest Suurbritannias. Ameerika Ühendriikides on kaartide mõõtmed erinevad nii naiste, meeste, noormeeste, tütarlaste, kõrgete riigiametnike, diplomaatide ja sõjaväelastel. Eelnevalt tuleks hoolikalt läbi mõelda milline peaks visiitkaart olema kuna teda peetakse omaniku personaalsuse oluliseks väljendajaks. Eeskätt peaks tähelepanu pöörama paberi kvaliteedile. Eelistatum on kvaliteetne paber valge või kollakasvalge, faktuuriga või ilma.

Klassikalised visiitkaardid trükitakse musta trükivärviga kuid ärikaartidel protokollireeglite lihtsustamisega on hakatud kasutama ka teisi värve ja firmasümboolikat. Mõõtmed võivad olla visiitkaartidel väga erinevad olenevalt inimese nime, au- või ametinimetuse pikkusest, maast. Kuid rahvusvaheliselt levinumad mõõdud on 9 cm x 5 cm.

Ameti- ehk ärikaart:

• asutuse täisnimetus ja logo (foto)
• isiku nimi
• täpne amet
• tiitel
• töökoha aadress
• e-post, telefon ja faks.

Refereeritud järgnevate allikate põhjal::
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/etikett_t%C3%B6%C3%B6l_ja_kodus/48598
http://www.hot.ee/firmakink/visiitkaardid.htm
http://www.rak.edu.ee/opiobjektid/visiitkaardid/index.htm

Huvikorral leiate RESTORANIETIKETTI käsitleva e-kursuse siit:

http://koolitus.veebikiri.ee/restoranietikett/

Foto: wikipedia.com

 

Kommentaarium on suletud.