Kolumn. Ton Karlos ja lehtede langemise aeg

oktoober 10, 2010 Kolumn. Ton Karlos ja lehtede langemise aeg kommenteerimine on välja lülitatud

Ilus aeg. Sügist mõtlen. Tõesti ilus: kuiv ja kolletuvate lehtedega, nagu screenshot pildiraamatust. Majanduslikust vaatepunktist kujuneb sügis samuti kirgastavaks. Elektrienergia hind kavas kevadel kokku 40% ja kuidas  see talvist tarbimist mõjutama hakkab, saame teada kohe-kohe.  Mitte, et ma viitsiksin vihastada, arvan, et taolise tölpluse põhjus ei ole mitte kanasagaratega poliitikud. Palju neist ikka sõltub? No kuidas sa hing sponsoritega ikka vaidled? Pigem vähene kokkupuude haridusega. Ja-jah, sõna otseses mõttes: no kas Eesti Energia peakontori lähedal on mõni ülikool? Või jõujaamade juures seal kusagil Narva kandis? Ei ole. Aga peaks. Kohe toon ka näiteid, see ei ole miski abstraktne sõnamulin: vaadake kasvõi Google poisse. Nende seljatagant kirendab selgelt Stranfordi University võimas vari. Tulemuseks miljardidollari unelm, kusjuures rahul kõik: alates tarbijatest ja lõpetades aktisonäridega.

Ikka kahtlete? No minge Tartu kesklinna.  Lihne ja mitmete meelte läbi tajutav näide, kuidas ülikooli lähedal ettevõtted kasvavad sõna otseses mõttes nagu  kõrvits väetet mullal. Vaat – Tallinnas on restorane jalaga segada ja enamus neist maotud, sootud ja totralt kallid, siis heade mõtete linnas käib vastupidi. Olgu selleks siis viimaste aastate vältel laineid löönud „Crepp“`, dekadentlikult kaunis „Pierre“ või kõhus kirretava nimega „Suudlevad tudengid“. Ja muidugi walk thru kohvibaar Rüütli tänava nurgal, kus nääpsuke teenindaja valmistab aromaatset ja imelist latte`t. No ja muidugi „Volga“ ja „Werner“ ja „Ülikooli kohvik“. Ja siis naljaka nimega hiina restoranid. „Zen.zen“`i teate? Aga „Tsink Plekk Pang“e? Viimane toimib vist oma kümnendat aastat, mis on restorani puhul, eriti nii väikses linnas, enam kui võimas saavutus. Soovitan, sest tavaliselt käivad söögikohad peale neljandat aastat alla, Pang aga eirab kõiki sotsiaal-, gravitatsiooni-  ja muid loodusseadusi ja on jätkuvalt hea. Muide, tegemist sõnapidajate inimestega. Küüslauguleib tähendabki, et leivalt leiab purustet küüslauku. Mida kätkes endas aga jook nimega „Tammuv Mammut“, ei ole tihanud kunagi katsetada.

Loen teksti ja tunnen akadeemilisest õhkkonnast puudust. Oscar Wilde sõnul pidavat olema parim viis kiusatusest lahti saada sellele järele anda. Muidugi, alati võib ju elektriga tegelema hakata..

foto: dirtybutton.com
Ton Karlos,
laste sõber, leskede lohutaja, lemmikloomade lemmik. Akrobaat ja kommunist. Autokraat ja kolumnist.

Kommentaarium on suletud.