Kolumn. Ton Karlos & Googleman

veebruar 10, 2011 Kolumn. Ton Karlos & Googleman kommenteerimine on välja lülitatud

Iseenesest tähendab googleman veebividinat, mis võimaldab Google otsimootori kuvalehe sättida sarnaseks ürgse ja kultusliku TV seriaaliga. Või nii nagu ütleb tootja: Googleman is a fun and pointless application for launching Google.com in the style of the Batman 60s TV show, complete with spinning Google logo and sound effects.

Laiemas plaanis võiks aga mõistele palju vägevama sisu anda. Sest inimesed usuvad otsimootoreid. Usuvad pimesi. Ja väljavalitud tulemilehelt palju edasi ei viitsigi liikuda. Huvitav käitumine, mis paneks endisaegsed tsensorid rõõmust ägisema. Kauaks. Kooris. Sest ei ole vaja kärpida midagi, mille vastu nii ehk teisti huvi ei tunta.

Paradoks on tõesti nime väärt, sest kas ja kes ei usuks tunnis 2,2 miljonit dollarit tulu teeniva ettevõtte soovitusi? Answers.com andmetel teeb seda 300 miljonit kasutajat päevas, kuigi siin oleks mõtlemiskoht – sest härraste Page`i ja Brin`i ettevõtte põhierialaks ei ole mitte finantsanalüüs vaid reklaamimüük.

Aga kõik sõltub ajast ja inimesest. Juhul kui elate ilmanurgas nimega Oppositeland, siis – mida iganes. Kohalikku elanikku võiks nii või naa rohkem nagu elava eksperimendina vaadelda. Sellise väikse vahva homunklusena, kes hambad tangis elab üle mille iganes. Tilluke enegiahinna tõus ca 40%, no problem. Töötus 20% – ei morjenda. Hindade ümmardamine ülesse, vähemalt 10% aastas, why not? Rahvuslik tava vahetada töökohta võimalikult tihti, sest palk muidu ei tõuse. Ja lojaalne töösuhe tähendaks pealemaksmist tööandjale. Typical!

Mis veel? Ah, õige – palju alkoholi ja tubakat ning võimalikult vähe meditsiini – klassikaline genotsiidi mudel, muide. Siinkohal võiks öelda,et praktika on tõe kriteerium ning teha katse. Proovida näiteks naha- ehk siis naistearsti juurde aja panna. Mistahes vaevus läheb kuue nädalaga pigem ise üle. Või lõpeb letaalselt. Asi siis seejärel reklaamimüüjaid uskuda ?! Need vähemalt ei küsi raha teenuste eest, mida nad ei osuta.

foto: dirtybutton.com
Ton Karlos,
laste sõber, leskede lohutaja, lemmikloomade lemmik. Akrobaat ja kommunist. Autokraat ja kolumnist.

Kommentaarium on suletud.