Kolumn. International Man of Mystery

jaanuar 10, 2008 Kolumn. International Man of Mystery kommenteerimine on välja lülitatud

Nii kiiret ja kummalist aastavahetust ei mäletagi nagu. Kiiret selles mõttes, et kohati tuli lumi maha ja sellega ei ole ma harjunud. Kummalist aga sesvõtmes, et jõuluaeg on traditsiooniliselt päkapikkude aeg. Noh käivad öösiti mingid tegelased ja on sellised toredad.

Foto: jimbeam.com

Paitavad magajatel pead ja pistavad sussi sisse kingitusi. Mida sa veel oskad tahta? Tegelikult ei oskagi – kuid neis asjus peab ikkagi tähelepanelik olema. Esiteks – nagu me turufundamentalistide teostest teame : tasuta lõunaid ei ole olemas. Teiseks, alati võib mõni erand kui mitte viga ette tulla. Et, mine sa tea, äkki keegi halvasti motiveeritud päkapikk pissib hoopis sussi sisse? Või toimub saneerimine ja saadavad eelnimetet väiksed vahvad tegelased arve? Päkapikuteenuse eest. Traditsioonid traditsioonideks, kõik see on ikkagi kangesti lahtine. Kuigi,  ühes tõi eelmise aasta lõpp õnneks ka selgust.

Video: youtube.com

Organisatsioonides, see on nüüd katse-eksitus meetodil kinnitust leidnud, ei käi mitte lihtsalt päkapikud, vaid kohvriga päkapikud. Miks just kohvriga, jääb selgusetuks – loogiliselt võttes on päkapikud  pisikesed. Ja eripäkapikkude jälgimistehnika peaks olema samuti selline tilluke-tilluke. Aga ju siis sai seekord salasilm kummutiks kujundatud.

Muide, aastaalgus toob samuti üllatusi. Esiteks paistab kohtusüsteem olema sarnane koolisüsteemiga, – peale põhifunktsioonide on veel muid sotsiaalseid funktsioone. OK, kooliga on lihtne – kui õppida ei viitsi, las siis see tegelane istub parem soojas toas kui et õues lampe lõhub. Vähemalt saab mõistlikku tegevust.

Vahe näibki seisnevat vaid asjaolus, et sellest teisest süsteemist sooja ruumi ei satu naljalt kedagi. Küll tagab aga kohtusüsteem tüki tegemist kõigile, kes õigusemõistmisega seotud. Alates sulerüütlitest ja lõpetades paragrahvikrahvidega.  Poliitikutest rääkimata. Kuidas siis muidu seletada, et va punni-vinniline Ralli-Joosep liiklusest mitte kuhugi ei kao? Kui vanemaks saab, võib teda sedasi ju rahumeeli ja igati õigustatult Surma Kutsariks kutsuda?

Foto:aceshowbiz.com, video:youtube.com

Selline matemaatiline mõttekäik seletab ehk ühtlasi ka  asjaolu, et Pronksiöö kvartett (kapell on vist palju öeldud), vaatamata kõigile korraldatud sigadustele, isegi tingimisi karistust ei saanud?

Muide, Heete on ametis tagasi. Noh, küll Herman ka tuleb. Mis mõtet on täies elujõus inimest kinnimajas hoida? Mõelge kui palju ta võib ühiskonnale veel anda? Kui palju tuliseid vaidlusi võib pidada teemal õigus-õiglus? Ja kui Immanuel`i tsiteerimine juhtme kokku ajab, saab ju igamees  linnapeal alati natuke lagastada? Kohtunikule aga seletada, et olen selline vahva, ainult ühte keelt kõnelev, kakskeelsust nõudev internatsionalist ja  tahtsin tšutt-tšutt nalja teha?

Ton

Kommentaarium on suletud.