Kohtle oma lemmiklooma nagu võrdväärset pereliiget

august 10, 2018 Kohtle oma lemmiklooma nagu võrdväärset pereliiget kommenteerimine on välja lülitatud
Kohtle oma lemmiklooma nagu võrdväärset pereliiget

Lemmikloom on pereliige nagu iga teinegi, ta vajab hoolt ja armastust ning mugavaid elutingimusi, et end hästi tunda. Igal loomal on omad vajadused, mille täitmine on tema peremehe kätes. Kui Sina oled eeskujulik loomaomanik, siis järgnevast artiklist saad kindlasti kasulikke näpunäiteid, missuguste loomatarvetega oma kassi või koera rõõmustada.

Kvaliteetne koeratoit ja kassitoidud, hooldusvahendid, mänguasjad – kõik need loomatarbed käivad lemmiku omamisega käsikäes. Kuna aga loomade eelistused ja vajadused on inimestega võrreldes erinevad, siis võib õige valiku tegemine üsna keeruline olla. Siinkohal saamegi pädevate nõuannetega abiks olla, loe edasi!

Lemmikloomad armastavad hästi süüa

Loomaomanikule ei tule ilmselt üllatusena, et koer või kass on üks vaieldamatult truu pereliige, kes armastab oma peremeest tingimusteta. Et aga oma lemmikut võrdväärselt kohelda, paku talle täisväärtuslikku toitu ja võid kindel olla, et Sinu lemmikloom on rahul ja õnnelik!

Kuivtoit vastavalt vanusele ja suurusele

Kuigi võib tunduda, et loomad söövad absoluutselt kõike ega ole seejuures eriti pirtsakad, siis tasub siiski veenduda, et koeratoit ja kassitoidud oleksid kvaliteetsed ega pärsiks looma arengut. Kuiv koeratoit ja kassitoidud on ühed lihtsamaid ja populaarsemaid toiduliike, mida omanikud oma lemmikule ette annavad, kuid igale neljajalgsele on mõeldud oma, seega tuleb jälgida:

 • Looma suurust, tõugu, kaalu;
 • Vanusegruppi (kutsikad/täiskasvanud loomad);
 • Erivajadusi.

Konservid kui delikatess

Konservid on koeratoit ja kassitoidud, mis meelitavad oma hõrgu lõhnaga sööma ka kõige pirtsakama looma. Kriitiliselt tasuks suhtuda konservi lihasisaldusse, sest sageli pole tegemist mitte puhta liha, vaid hoopis kombinatsiooniga lihasarnaseks pressitud sojast, nisujahust, kalgendainest ja lihast ning selle kõrvalproduktidest. Avatud koeratoit ja kassitoidud tuleb säilitada külmkapis, enamasti on need kasutuskõlblikud veel 48 tunni jooksul. Seetõttu on tänapäeval vähe loomaomanikke, kes toidavad loomi ainult konservtoiduga. Enamasti kasutatakse konserve kuivtoidu maitse rikastajana ja looma söömameelitamiseks.


Foto: Shutterstock.com

Maiustused premeerimiseks

Lemmiklooma kasvatamisel ja treenimisel mängivad olulist rolli maiustused, millega oma lemmikut hea käitumise korral premeerida. Maiustuste valik laieneb iga päevaga ning igale neljajalgsele leidub kindlasti motiveeriv koeratoit ja kassitoidud:

 • Kuivatatud maiustused;
 • Küpsised, snäkid;
 • Luud, kondid;
 • Pasteet.

Kindlasti tasub tähele panna, et maiustusteks mõeldud koeratoit ja kassitoidud on delikatess, mida tuleb anda võimalikult harva, kuna vastasel juhul kaotavad need oma eesmärgi, milleks on looma premeerimine.

Reisimugavus ja ohutus ennekõike

Suvi on aeg, mil reisimine kogu perega kuulub meie kõigi suveplaanidesse ning loomulikult ei saa plaanidest kõrvale jätta ka lemmiklooma. Nii nagu hoolitseme enda ja pereliikmete ohutuse eest, tuleb hoolt kanda ka lemmiklooma heaolu eest. See ei ole aga ülemäära keeruline, kui soetad oma neljajalgsele sõbrale korraliku transpordipuuri, milles loomake end mõnusalt ja turvaliselt saab tunda.

Foto: Shutterstock.com

Inimesele turvavöö, lemmikule transpordipuur

Kasutame autosõidu vältel ohutuse mõttes turvavööd, kuid missugune turvavarustus kaitseb kaasreisijaks olevat lemmiklooma? Selleks on turul spetsiaalsed loomatarbed – transpordipuurid, mis vähendavad avarii korral looma vigastuste riski mitmekordselt. Et kaitse oleks tõhus, anname mõned näpunäited puuri valimiseks:

 • Puur peab vastama looma mõõtudele;
 • Peab olema mõlemalt poolt avatav;
 • Kindlasti turvavööga kinnitatav;
 • Ei tohiks olla umbne;
 • Piisavalt avatud, et temperatuur ei tõuseks liialt kõrgeks.

Kuidas transportida kassi?

Kassid on väikesed lemmikloomad, et nende jaoks on kõige parem ja mugavam transpordivahend puur. Kuna paljalt puur kassile suurt turvatunnet ei paku, siis tuleb talle sinna mõnus ja kodune pesa meisterdada. Parim variant on puur polsterdada kergestipuhastatava matiga ning pesamaterjaliks sobib kiisu lemmiktekk, millel on tuttavad turvatunnet pakkuvad lõhnad. Kindlasti ära unusta kaasa võtta kattetekki – see rahustab kassi ning laseb tal sõidu ajal häirimatult magada. Väga nutikas on kassi puuriga eelnevalt kodus harjutada – lasta tal seal mängida, meelitada teda puuri mõne hea toidupalaga. Mida rohkem kiisu eelnevalt transpordipuuris aega veedab, seda kodusem see keskkond talle on ning seda väiksem on lemmiku stress autosõidu vältel.

Loomatarbed koera transportimiseks

Foto: Shutterstock.com

Pisemaid koeri saab täpselt nii, nagu kasse, transpordipuuris sõidutada, kuid mida teha lemmikuga, kes puuri ei mahu? Selleks on saadaval salongi ja pagasiruumi eraldav turvavõre või väravatega turvapuur. Kuid isegi juhul, kui koer naudib sõitu eraldatud pagasiruumis, tuleb ta ka seal turvatraksidega kinnitada, sest puur või võre kaitseb õnnetuse korral kaasreisijaid, mitte koera ennast. Veendu, et koeral oleks turvapuuris piisavalt tegevust, et ta ei kipuks auto polstrit või istmeid närima, siin tulevad appi erinevad närimismänguasjad. Ära unusta ka joogikaussi jahutava veega, eriti palavate ilmadega – siinkohal on abimeheks spetsiaalselt transpordiks mõeldud ujukiga joogikausid.

Sinu lemmikloom on pereliige, kes vajab täpselt sama palju hoolt ja armastust, kui inimene. Hellita oma lemmikut ning soeta kvaliteetne koeratoit ja kassitoidud, mis pakuvad ka loomale meeldivaid maitseelamusi ning ohututeks autoreisideks muretse vastavad transpordipuurid. Kõik vajaliku oma neljajalgse sõbra heaks leiad 1a.ee loomatarvete kategooriast.

Päisefoto: Shutterstock.com

 

 

 

 

 

Kommentaarium on suletud.