Kitaro teeb Eesti esinemiskultuuris uued reeglid

aprill 2, 2018 Kitaro teeb Eesti esinemiskultuuris uued reeglid kommenteerimine on välja lülitatud
Kitaro teeb Eesti esinemiskultuuris uued reeglid

Jaapani artist Kitaro, kes on süntesaatorimuusika olulisemaid ikoone ja tänapäeva spirituaalmuusika kujunemist oluliselt mõjutanud esineb 9. aprillil Nordea Kontserdimajas, toob Eesti muusikamaastikule uued reeglid. Kõik artistid olgu pikkade juustega!

Mehe ettepanek Eesti kontserdikorraldajatele kõlas järgmiselt: „Kõik, kes lavale astuvad, peaks kandma pikki juukseid – olgu mehed või naised, lapsed või vanurid – sest juuksed on nii naiste kui meeste ilu ja ehe ning kannavad endas head energiat,“ selgitas mees ja lisas, et päris lubamatu oleks lavale lasta kiilaspäiseid trummareid.

Kitaro ütles, et juuksed võivad olla lokkis või sirged, patsis või krunni keeratud aga ka lahtiselt. Peaasi, et need ulatuks üle õlgade.

Mees sai reeglite kehtestamiseks inspiratsiooni euronõuetest. Kui ta kuulis euronõudest, mida tahetakse praekartulite kohta kehtestada (et kartuleid ei praetaks liialt krõbedaks), tuli tal idee teha reegel juuste pikkuse kohta, sest reeglipärases maailmas on stressivabam ja parem elu. Aastaid tagasi ei lubatud meest Singapuri oma juuksepahmaka tõttu, kuna pikkade juustega mehi peeti sealmail korratuiks ja potentsiaalselt ohtlikeks. Kitaro keeldus kategooriliselt 1984. aasta tuuri käigus reeglile allumast ning kontsert selles riigis jäi ära.

Grammy ja Golden Globe’i auhindade laureaat, Uus värvikas kontsertprogramm “Kojiki and the Universe” etendub festivali Orient egiidi all. Mõistagi pole Kitaro laval üksi, suurejoonelist show’d aitab läbi viia hulk pillimehi ning tehnikutest abimehi. Abimehed juba kasvatavad juukseid ja ka habemeid.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=cHbKIgsA4vU

 

Kommentaarium on suletud.