Kadriorus tähistatakse Lastekaitsepäeva kontserdiga

mai 29, 2016 Kadriorus tähistatakse Lastekaitsepäeva kontserdiga kommenteerimine on välja lülitatud
Kadriorus tähistatakse Lastekaitsepäeva kontserdiga

Kadrioru pargis toimub 1. juunil Lastekaitsepäeva tähistamine ilusa ja tasuta kontserdiga tervele perele.

Kell 17.00 esinevad Erko Niit ja Laura Junson, kes on juba aastaid koos musitseerinud. Artistid on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia taustaga laulvad kitarristid, kes on nüüdseks koos mänginud juba umbes seitse aastat. Selle aja vältel on nad esinenud nii eraldi albumitel sooloartistidena kui andnud koos välja ka originaalloomingu albumi “Kodus”.

Kell 18.30 tuleb lavale ansambel Jäääär, kes Eestimaal pikemat tutvustust ei vaja. Nad on lubanud anda kuulajatele rahuliku ja meeleoluka pargikontserdi.

Lastekaitsepäeva tähistamine sai alguse 1925. aastal Genfis toimunud ülemaailmsel konverentsil. Kuigi mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel päevadel, on Eestis kinni peetud 1. juuni tavast, mis on pärit Ameerikast. Nimelt kutsus Hiina konsul 1925. aastal San Franciscos traditsioonilise Hiina Draakonifestivali tähistamiseks kokku Hiina lapsed, kellel polnud vanemaid. Sealt saigi alguse traditsioon tähistada lastekaitsepäeva igal aastal juunikuu esimesel päeval. Eestis alustas Lastekaitse Liit lastekaitsepäeva tähistamist 23. aastat tagasi.

Kõigile külalistele soovitame ilusa ilma korral kaasa haarata piknikulina – juua ja süüa pakuvad meie suurepärased toitlustajad.

Kontsert on kõigile tasuta.
Lisainfo kodulehelt www.kadriorupark.ee ja www.fb.com/kadriorupark

Kommentaarium on suletud.