Juuli 2009

juuli 9, 2009 Juuli 2009 kommenteerimine on välja lülitatud

juuli

Veebikiri muutub, nüüd siis kogunisti kolmandat korda. Miks? Sellele küsimusele on suhteliselt lihtne vastata – üks ring meie elukaares on järjekordselt täis saanud. Esimesel kahel korral olid muutused väiksemad, pisemad, tagasihoidlikumad. Käesoleval, kolmandal korral, muutub mitte ainult layout, vaid ka sisuülesehitus, arhidektuur. Lisandub sotsiaalseid teemasid, kuid loodetavasti ei vähene üldhuvilugemist vääriv teemadering. Muidugi, kord kuus ilmuv internetiajakiri ei saa kuidagi kajastada päevakajalisi uudiseid. Samuti on eriline meie formaat kui selline – veebikiri ei loe ennast klassikaliseks internetiportaaliks, pigem ajakirjaks mis ilmub paberkandja asemel internetis. Tähelepanelik lugeja on ehk märganud – sama teed käivad tänaseks pea kõik mainstream väljaanded ja just seetõttu saame ennast lugeda mõnes mõttes lipukandjateks. Alustasime samalaadse äriloogikaga pisut vähem kui 24 kuud tagasi. Tegemist ei ole enesetähtsustamisega, pigem võiks olla võlusõnaks kahepoolne vahetu kommunikatsioon, mida internet teabekandjana võimaldab.

Kas majanduslangus ka millelegi kriipsu peale tõmbab? Jah, kindlasti ei toimi veebikirja toimetus õhutühjas ruumis. Seetõttu ei saa me  kahjuks nii põhjalikult haarata kõiki teemasid, mida süvitsi käsitleda võiks. Näiteks Eesti kutseharidus areneb kiiresti ja siin on palju uut ja huvitavat. Need on huviväärsed arengud, mis mõjutavad tublisti meie kõigi elukvaliteeti lähemate aastate vältel. Sõltumata sotsiaalsest positsioonist, soost ja vanusest.

Kuid ükski kriis ei ole igavene ja nii uueneme me vaatama kõigile raskustele. Näiteks alustame veebikirja seminaride seeriaga, millest tuleb juttu eraldi alapealkirja all : )

Sellel korral siis: intervjuu Euroopa Sotsiaalfondi koordinatsiooni juhi Merlin Tatrik`uga. Milline majandusgigant teenib tunnis 2,2 MILJONIT dollarit tulu? Kuidas korraldada pidžaamapidu? Eestlanna Marta Piigli pärjati kohvivalmistamise maailmameistriks. Innovatsiooniaasta meeskonna üleskutse. Ettevaatust, Volga! Kolumnist Ton Karlos vs heaven and hell.

Foto: Flickr.com

Veebikiri “Külaline”
Toimetaja: Riina Vokksepp
Veeb: www.veebikiri.ee
E-post: veebikiri@veebikiri.ee
GSM: + 372 51 919976
Fax: + 372 6561157

Kommentaarium on suletud.