Juhtkiri. Jaanuar 2010

jaanuar 10, 2010 2 kommentaari »

2010
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, ütleb tihedast kasutamisest kulunud sentents. Mis kehtib ka makromajanduses: miljardiline eelarveülejääk, üldine langustsükli pidurdumine, kõik see on vaieldamatult hea. Isegi väga hea. Kui ainult sotsiaalsete garantiide süsteem vastu peab. Viimane on aga arvatavalt lähenemas kriitilise piirile. 100 000 töötut, kes ühel hetkel kaotavad kvalifikatsiooni ja on muutumas loobujateks, ei ole ühiskondlikus plaanis ei naljakas ega ka odav. Poliitika, mille kohaselt uppuja päästmine on uppuja enda asi, läks 90-nendate kestel maksma väidetavalt enam kui paarkümmend tuhat töökätt. Ja nendest töökätest oli kibe puudus veel paar aastat tagasi, mil tõemeeli arutati tööjõu importimist.

Nagu igale ööle järgneb päev, tuleb ka pärast iga langust tõus. Ning kui 2007 aasta majanduskõrgpunkt langes kokku Laulva revolutsiooni aegsete beebibuumerite tööjõuturule saabumisega, siis “postmasu” järgsetel aastatel, näiteks anno domini 2011, saame rääkida demograafilisest tühikust. August rahvastikus, sest nn vanemapalgaseadus hakkab vilja kandma alles 2025 aasta paiku.

Sel korral siis:

Juhtkiri. Jaanuar 2010
Äri. Mr. Henry Ford
Kolumn. Ton Karlos ja Hall Argipäev
Majandus. Kas madalstardi aasta?
Toode. Loo ise oma minikampaania! Reklaami ennast läbi kolme erinäolise keskkonna!
Tööturg. Personali valik ja rentimine. 2 osa
Koolitus. Kiirkoolitus.eu koolituskalender. Jaanuar 2010
Toit. Maasikasalat mandlitega
Joogid. Moodsa Eesti joogid
Avati Meriton Old Town Garden
Veebikiri. Lugejaküsitlus
Kutse. Intervjuu Euroopa parima noore teenindaja, Karoli Jassov`iga
Ettevaatust, Volga! 15. osa
Muusika. Kimmo Pohjonen

Foto: Flickr.com; autor: Kersti Uibo

2 kommentaari

  1. Kluu 14/01/2010 at 11:31 -

    Miks te ei ole uut veebiajakirja meilile saadetud?

  2. Toimetus 14/01/2010 at 12:38 -

    Tere,

    täname küsimast. Veebikiri ilmub iga kuu 10-nendal kuupäeval (vahel ka loetud tunnid varem). Laiali saadame ta aga paar kolm päeva hiljem, seekord lausa taotluslikult. Viisime nimel eelnevatel päevadel väikse eksperimendi läbi ja avastasime huviga, et püsilugejad ehk siis fännid jõuavad meieni kohe pärast ilmumist.

    Kokkuvõtteks – soovitame, vahetult toob uudised Teieni, sh. kommentaarid, RSS voog : )