Juhtkiri. August 2010

august 10, 2010 Juhtkiri. August 2010 kommenteerimine on välja lülitatud


Kusagilt vestlusest jäi kõrvu: suvi pidavat ehtne olema. Huvitav arvamus, pealegi läbinisti tõsi, jäätisemüüjad rõõmustavad. Mis on ainult tore. Mis aga sugugi tore ei ole, on hiiliv hinnatõus. Me ei pea silmas ühte-kahte toodet, või tootegruppe, nagu harilikult. Pigem energiakandjaid, mille hind on aasta vältel tõusnud praktiliselt ühe kolmandiku. Aga oleks võinud 90-nendate katakülismide vaimus tõusta ka 100%, ja peale virina kusagil foorumites ei juhtuks midagi. Ühesõnaga, äkki peaks muidu nii pragmaatiline maarahvas järgima Tammsaare poolt väljaöeldut: „Üldse on siinilmas nõnda, et inimest ei aita ei relatiivsus, jumal ega rotid, vaid ainult ta ise“!?

Aeg on tõhusa tarbijakaitsega tegeleva organisatsiooni loomiseks, arvab veebikiri. Peame silmas kodanikeorganisatsiooni, sest mida suudab üks tilluke ja tubli ametkond võtta ette näiteks veidravõitu kaardihooldustasuga kusagil pangas? Või kummastava asjaoluga, et kütuse hind tõuseb täpselt enne Jaanipäeva? Eriti väikses kirjas operaatorlepinguga? Jne. Jne. Küll suudaks seda jaburat peavoolu muuta jalgadega hääletav organiseeritud tarbijaskond, sest kasumi teenimise valem on ju lihtne: tulud – miinus kulud. Ja tulusid lihtsalt ei teki – kui klientidega sigatseda.

Muus osas – käes on koolihirmukuu. Mõtleme neid tõsiste nägudega puberteedieas inimesi, kes parajagu pinaleid ostavad. Aga ei see ole nii hirmus, eriti kui koolipäev kätte jõuab ; )

Sel korral siis:

Koolitus. Veebikirja koolituskalender. September 2010

Äri. Carl Zeiss

Majandus. Reitinguagentuur Fitch tõstis Eesti riigireitingut

Rahandus. Poolaastaga laekus riigieelarvesse 47,5 protsenti aastaks planeeritud tulust

Kolumn. Ton Karlos ja sume suvi

Turundus. Müük 1.6

Tööjõuturg. Personali valik ja rentimine, 9. osa

Turism. Eestit külastanud turistide arv püstitas rekordi

Eesti. Loksa Linna Päev

Toit. Maasika sabayone

Jook. Long Island Iced Tea

Lauakombed. Äpardused lauas

Kutse. E-õpe, 3. osa

Ettevaatust Volga! Viimane, 22. osa, hr. Vahur Kõrbe päevikustiilis kirjutisest

Muusika. Amy McDonald

Kommentaarium on suletud.