Jook. Tobermory

detsember 10, 2011 Jook. Tobermory kommenteerimine on välja lülitatud

Tobermory viskivabrik asub Šotimaa Iäänerannikul, Herbiidide saarestikus oleval MuIt’i saarel. Saare lõunakalda! asub väike Tobermory sadamalinn, mis on Šotimaa köigi fotograafide lemmik oma maalilise ilu poolsest. Uhkusega kannab ka Tobermory linnaseviski pudel pilti oma maaliliselt kaunist kodusadamast. Tobermory on ainus viskivabrik MuIl’i saarel.

Tobermory viskivabriku ajalugu ulatub aastasse 1798 ja on lähedalt seotud Maclean’ide klanniga. Ametlikult rajati viskitööstus Mull’i saarele 1823 aastal ja siis alustati Ledaig linnaseviski tootmisega. Seoses omanike vahetusega 1979 aastal muudeti oluliselt kaasaegsemaks viskitootmist ja valikut ning 10-ne aastasele linnaseviskile anti Tobermory nimi. Vanemate aastakäikude viskid kannavad endiselt nime Ledaig.

Tobermory valmistatakse saareviskidele omaselt turbasuitsust puutumata linnastest ja on tänu sellele valmistusmeetodile oma omadustelt palju pehmem ja puuviljalisem. Mainekas ajakiri ,,Wine Spectator” valis 1998 aastal pimedegustatsioonil Tobermory Single Malt viski 39 linnaseviski hulgast viie parima hulka milledele anti Classic Status. See tiitel iseloomustab maitseomadusi, mis kuvavad klassikalised linnaseviskid. Maitseomadused: viski on heledat merevaigu tooni ja kerge suitsuse aroomiga. Maitselt poolkuiv, kergelt soolane, pehme ja mahlane, järelmaitselt pikk ja hästi balansseeritud.

Foto: flickr.com

Kommentaarium on suletud.