Jook. Kilbeggan

mai 10, 2011 Jook. Kilbeggan kommenteerimine on välja lülitatud

Tootjamaa: Iirimaa
Alkoholisisaldus: 40%
Värvus: hele kuldne, selge ja kirgas
Lõhn: esil viide portveinile ja magusatele linnastele
Maitse: mahe, mesine, järelmaitses vihje tammele
Serveerimine: puhtalt, veega, jääga, kokteilides

Kilbeggan tähendab gaeli keeles väikest kirikut. Praegune idülliline küla kesk-Iirimaal, mis on ehitatud ümber mungakloostri oli palju aastaid tagasi vilgas religioosne keskus. Legend räägib, et 12. sajandil hakkasid mungad “eluvett” ehk viskit ajama kasutades Bruska jõe vett, ümbruskonna põldude otra ja kuumutamisel kohalikku turvast. Kuid see on kindel, et maailma
esimene litsentseeritud viskivabrik „John Lockes“ asutati 1757.aastal Kilbegganis.

Kilbegganis toodetud viski oli 19.sajandil kuulus kogu Iirimaal. Arenes ka eksport sellistesse kaugetesse maadesse nagu Austraalia ja Argentiina. Kilbeggan Irish Whiskey ilmus esmakordselt 100 aastat tagasi kui John Locke’i kaubamärk. Seda müüdi edukalt 1950-ndateni, kuni Locke´s lõpetas tootmise. Kuid nüüd on see toode jälle väljas võitmaks tagasi oma endist kuulsust.

Kahekordsel destilleerimisel valminud, tammevaatides laagerdunud ja hoolikalt segatud Kilbeggan Irish Whiskey on unikaalse ja pehme iseloomuga. Auhinnad kahelt tähtsaimalt alkoholi hindamise võistluselt: International Wine & Spirit, Spirits & Wine Competition 1 hõbemedal (1995), 4 pronksmedalit (1996, 1998, 1999, 1999).

Koolitus joogihuvilistele:
“Joogid, mida peab teadma!”
Foto: flickr.com

Kommentaarium on suletud.