Jook. Jim Beam

detsember 10, 2010 1 Comment »

Jim Beam viskide toorainena kasutatakse maisi, rukist ja odralinnaseid, millest saadud meski pannakse käärima eelmisest valmistusprotsessist järgi jäänud pärmiga (sour mash). Käinud meski destilleeritakse jätkuvas kolonndestillaatoris, misjärel seda destilleerimisprotsessi korratakse veel kaks korda.

Seaduse järgi peab olema kasutatud maisi kogus destillaatides üle poole, et viskit saaks nimetada bourboon–viskiks ja küpsema vähemalt kaks aastat uutes, seest põletatud tammevaatides straight bourbon viski klassifitseerimiseks. Jim Beam viskid küpsevad tammevaatides neli

aastat, kuni saavutavad 40 % alkoholisisalduse (80 proof). Jim Beam viskide ajalugu ulatub aastasse 1756, kui mölder Jacob Beam alustas oma suurtest viljatagavaradest viski valmistamist. See viski saavutas Jim Beam´i järeltulijate töö tulemusena suure populaarsuse.

Ainulaadse pähklimaitse tõttu on Jim Beam maailma enimostetud bourbon viski ja üks soosituimaid alkohoolseid jooke maailmas. Jim Beamist on hea valmistada ka kokteile ja tuntuim neist on ilmselt Jim Beam Cola.

Link:
E-koolitus – “Joogid, mida peab teadma!”

Sisekoolitus: „Täienduskoolitus teenindajatele“
http://koolitus.veebikiri.ee/sisekoolitus-taienduskoolitus-teenindajale/

Kommentaar

  1. Andres 12/12/2010 at 12:27 -

    no ei ole teab mis jook aga käib küll!