Jook. Galliano

september 10, 2011 Jook. Galliano kommenteerimine on välja lülitatud


Aastal 1896 valmistas keegi nutikas noor Tuscan´i viinapõletaja nimega Arturo Vaccari ainulaadse likööri, et tähistada sellega major Guiseppe Galliano sangarlikke saavutusi. Ilmselt imetles Arturo Vaccari samuti Galliano ilusat tütart. Arturo kogus Alpidest ja Vahemere äärsetelt aladelt ravimtaimi ja vürtse (lavendel, aniis, kadakas, raudrohi, muskus) ja segas need eksootiliste maitsetega troopikast – vanilje ja kaneeliga. Lõppkokkuvõttes ühendas ta üle 30-ne erineva koostisaine, et luua jõulist ja uut jooki koos jalustrabava ning värskendava maitsega. Oli loodud vapustavalt hea ja ainulaadne Galliano, mis on tänapäeval tuntud kogu maailmas.

Gallianost on tänapäeval kujunenud likööride klassik, mida usaldavad maailma baarmenid. Kokteile:

Harvey Wallbanger
Täida pikk klaas jääga. Lisa 4 cl vodkat. Täida ¾ apelsinimahlaga. Kanna sinna peale 1-2 cl Galliano likööri.

Galliano & Tonic
Vala jääkuubikutele long drink klaasis 4 cl Gallianot, sega õrnalt toonikuga. Rüüpa mõnuga, sest kiirustades ei tunne sa Gallianost naudingut.

Hot Shot
Vala pitsi 2 cl Gallianot, kanna lusika abil peale 2 cl kuuma kohvi ja lisa kergelt vahul vahukoor. See jook peab minema korraga põhjani!

Adam`s Apple
Vala jääkuubikutele long drink klaasis 4 cl Gallianot, lisa õunamahl ja sega õrnalt. Tulemuseks on mõnusad küpsenud õunad.

Koolitus joogihuvilistele:
“Joogid, mida peab teadma!”

Foto: flickr.com

Kommentaarium on suletud.