Jook. Cointreau

juuni 10, 2011 Jook. Cointreau kommenteerimine on välja lülitatud

Cointreaul on kaks nägu: puhas Cointreau on selge, kirgas ja rahulik, samas jõuline ning aromaatne. Maitse on sensuaalne ja püsib kaua suus. Oma teist nägu näitab Cointreau kokkupuutes jääga: klaasi, jäätüki ümber, tekivad “õlised” ringid, mis muutuvad tihedamaks, kuni kogu klaasi sisu on läbipaistmatu ja sirab. See on nn “opalestsentsi efekt”. Efekti olemasolu tõestab Cointreaus sisalduvate eeterlike õlide rohkust ja joogi naturaalsust.

Jääga saadab Cointreaud ka uute aroomide plahvatuslik esiletulek ning uus kerge maitse ja jälle pikk järelmaitse. Nii muutub Cointreau igal ajal kergelt nauditavaks. Kui panna jäätükk mõne Triple Sec likööri hulka, jääb see kristallselgeks. Miks? Kuna need ei sisalda nii palju eeterlikke õlisid, sest nende algmaterjalid on tavaliselt aromaatsed pulbrid ja tootmises puudub destilleerimisprotsess.

Et meister saaks segada perfektselt tasakaalustatud Cointreaud, vajab ta väga head algmaterjali. Cointreau neli põhikomponention:
– magusate ja mõrude apelsinide koored, mida toodetakse
Cointreau istandustes Haitil, Hispaanias ja Brasiilias;
– alkohol – kõrgekvaliteediline, naturaalne ja neutraalne, alc. 96º,
– suhkur – puhtaim ja valgeim, mida võib leida nn “Sugar No 1”;
– vesi – 2 korda filtreeritud, kristallselge, lõhnatu, sest sellest oleneb ka Cointreau selgus.

“Cointreau” nimelise destilleerimistehase asutajateks olid XIX sajandi keskel kaks venda Adolphe ja Edouard-Jean Cointreau. Nende äriidee sai alguse kommipoest, kus müüdi esialgu Adolphe Cointreau valmistatud kompvekke, hiljem aga oma “tehases” kohalikest marjadest valmistatud likööre. Edu tuli kohe – sellest räägivad üle maailma võidetud arvukad medalid ja auhinnad.

Tänu mitmete generatsioonide püüetele nii tootmises kui müügis, on tänapäeval Cointreau baarmenite lemmik ja hästi tuntud kõikidel kontinentidel, esindades igal pool luksust, kvaliteeti ja head maitset.

Koolitus joogihuvilistele:
“Joogid, mida peab teadma!”
Foto: flickr.com

Kommentaarium on suletud.