Joogid. Liköör, jook nagu…. 5. osa

aprill 10, 2009 Joogid. Liköör, jook nagu…. 5. osa kommenteerimine on välja lülitatud

Pisang Ambon on eksootiline liköör, millesse on liidetud annus müstikat ja romantikat. Tema valmistamise aluseks on Indoneesiast pärit vana retsept. Pisang tähendab tõlkes banaani, Ambon on aga saar, kus likööri tootmisel kasutatavad banaanid on kasvanud ja valminud. 2002 aastal läbis hinnatud liköör suure uuendusprotsessi. Selle käigusvähendati likööri suhkrusisaldust, et tuua rohkem esile banaanide ning teiste troopiliste puuviljade suurepäraseid maitseomadusi.

Galliano. Gallianost on tänapäeval kujunenud likööride klassik. Galliano meeldiv ja peen maitse ei võistle kunagi teiste maitsetega. See itaallaste lemmik on olnud traditsiooniline, asendamatu ja populaarne koostis kokteilides. Ükskõik, mis kokteili sa segad, säilitab ta ikkagi oma originaalse maitse ja aroomi.

Retsept: Galliano Hot Shot
Vala pitsi 2 cl Gallianot, kanna lusika abil peale 2 cl kuuma kohvi ja lisa kergelt vahul vahukoor. See jook peab minema korraga põhjani!

Passoa on eksootiline liköör, mis on valmistatud grenadilli mahlast. Lisatud on maitsetaimi ja teiste troopiliste puuviljade naturaalseid ekstrakte. Seda uudset likööri valmistatakse troopiliste liaanide suurtest söödavatest viljadest, grenadillidest (kutsutakse ka passioni viljaks). Havail, Austraalias, Brasiilias, Vahemeremaadel, Lõuna Aafrikas ja Keenias kasvatatakse 2-3 meetri kõrguseid, mitmeaastaseid, ronivaid, igihaljaid taimi, millel on imekaunid suured õied.

Jätkub 10.04.09 veebikirjas.

Kommentaarium on suletud.