Intervjuu sotsiaalmeedia agentuuri Social Fly tegevjuhi Taavi Tammpere`ga

mai 18, 2014 Intervjuu sotsiaalmeedia agentuuri Social Fly tegevjuhi Taavi Tammpere`ga kommenteerimine on välja lülitatud

Taavi Tammpere

Sissejuhatuseks asjatundmatu küsimus, milles seisneb sotsiaalmeediumi tähtsus?

Sellele on väga lihtne vastus. Sotsiaalmeedium on paljudele inimestele saanud sõltuvuseks. Inimestel on alati isu olnud uudiste ja meelelahutuse järgi. Sotsiaalmeedium lihtsalt rahuldab seda vajadust. Näiteks siis kui raadio leiutati, istusid inimesed terve perega raadio ees ja kuulasid seda tähelepanelikult. Tänapäeval näeme sama asja sotsiaalmeediumiga. Inimeste iseloom ei muutunud, ainult tehnoloogia on uus. Äriliselt mõeldes siis tasub lihtsalt olla seal, kus on inimeste tähelepanu. Võib-olla 20. aasta pärast on mingi uus meedium, millel meie tähelepanu on suunatud.

Millega tegeleb Social Fly?

Aitame äride sõnumi viia edasi läbi sotsiaalmeediumi. Keskendume ka väiksematele äridele ja ei tegele ainult suurtega. Kui on vaja siis koolitame, kui on vaja siis aitame inimestel aega säästa ja aidata neil sisu luua või luua kampaaniaid. Eesmärk on üks- suurendada võimalikult väikese raha ja aja kuluga suurendada ettevõtte käivet.

Saame aru, et Teie kliendid on seinast seina – alustades näiteks mööblipaigaldusfirmast ja lõpetades reisibürooga?

Täpselt nii. Ettevõtete kliendid on ikkagi inimesed. Inimeste tähelepanu on aga sotsiaalmeediumis. Lihtsalt tuleb targalt leida üles õige sihtgrupp ja siis sellele turundada. Õnneks on seda võimalik üsna lihtsalt teha.

Facebook`i sheeri/laigi kõrgaeg näikse olevat kaduvik? Samas Facebook ei ole ainuke sotsiaalmeedium, aga asjatundjate sõnul tasuvaim. Kas see väide vastab tõele?

Iga äri on erisugune. Osadele äridele sobib kõige rohkem blogi, teistele Facebook, kolmandatele Youtube või Instagram jne. Kõik on kinni selles, mida ettevõtte kliendid tahavad kõige rohkem näha. Fakt on lihtsalt see, et Facebook on lihtsalt meedium, mis on Eestis hetkel väga populaarne ja seal on võimalik leida sihtgrupp üles kerge vaevaga. Kuigi Facebook karmistas uudisvoos kuvatavate postituste sagedust, usun ma, et kui luua sisu, mis inimestele meeldib siis vajalik info jõuab ikkagi kohale. Sotsiaalmeediumi valik sõltub siiski eelkõige ettevõtte vajadustest.

Toome triviaalse näite – söögikohtade (restoranid, pubid jne) läbiv idee näikse olevat kord päevas ülesse panna: täna menüüs. See on tihtipeale ka kõik. Kuidas lahendaks Social Fly ütleme näiteks restorani kampaania sotsiaalmeediumis?

Kahjuks see on paljude söögikohtade jaoks jah suhteliselt ainukene asi, mida postitatakse. See ei ole samas halb, sest päevapakkumine on paljude jaoks tähtis. Siiski tuleks ka muud sisu luua. Kõige tähtsam küsimus, mida tuleb esitada on see, et miks üks keegi üldse peaks hakkama sinu ettevõtte fänniks Facebookis? Mida sinu klient soovib seal näha? Kas ainult uudiseid, ürituste infot või ka saada inspiratsiooni? Siin ei ole ühest vastust. Eliitrestoranil ja pubil on erinev sihtgrupp ja tuleks mõelda, mis seda sihtgruppi huvitab.

Restorane on ka mitmeid. Mõnedega jaoks on restoran McDonalds, teiste jaoks Gloria. Kampaania puhul on kõige tähtsam ikkagi see, mida tahetakse saavutada ja millisele sihtrühmale seda sihtida. Üks võimalus on panna inimesi jagama oma pilti toidust või restorani sotsiaalmeediumis. Vastutasuks võiks olla siis näiteks üks cappucino.

Isiklik küsimus: kuidas puhkate?

Oleneb, kui võtan vabaks nädala või paar, siis tavaliselt ikka reisin. Kui võtan vabaks õhtu siis lähen naisega, kas rattaga sõitma või lebotan niisama ja vaatan temaga mõnda filmi. Võin läheme kuskile pubisse sõpradega.

Mida soovite Veebikirja lugejatele?

Kevad on käes. Sõitke või jalutage looduses. Hingake värsket õhku ja nautige oma pere või sõprade seltskonda.

www.socialfly.ee
https://www.facebook.com/socialfly.ee
https://www.linkedin.com/company/social-fly

Foto: erakogu

 

 

Kommentaarium on suletud.