Intervjuu Narva- Jõesuu sanatooriumi tegevjuhi Karina Küppas`ega

september 3, 2012 Intervjuu Narva- Jõesuu sanatooriumi tegevjuhi Karina Küppas`ega kommenteerimine on välja lülitatud

Alustuseks rutiiniväline küsimus, mis on ihtüoteraapia?

Tegemist käte või siis jalgade piilinguga Gaffa Rufa nimeliste kalakeste abil. Ihtüoteraapia tähendab eksootilist protseduuri, mis teeb naha mitte ainult pehmeks ja õrnaks vaid ravib ka selliseid haigusi nagu näiteks psoriaas. See on läbinisti looduslik protseduur, millel puuduvad arvestatavad kõrvalnähud.

Ihtüoteraapiat viiakse läbi erilistes vannides, kus ujub  kuni 200 doktorkala. Lisaks raviomadustele on protseduuril tugev stressi maandav efekt.

Narva Jõesuu Spa ja Sanatoorium ei ole klassikaline hotell. Kas võib öelda, et tegemist on eeskätt  tervisekeskusega?

Jah, pigem tervisekeskus kui hotell. Suurem osa pakutavatest teenustest on meditsiinilised ning meie põhitegevusala on „sanatooriumi ravitegevus“. Samas pakume niivõrd laialdase SPA teenuste valiku, et olenemata külastuse eesmärgist (ravi või spaa puhkus) saavad iga kliendi vajadused rahuldatud. Sellest siis tekkiski nimi nagu Spa & Sanatoorium, mis iseloomustab väga hästi meie võimalusi klientide teenindamisel.

Kuidas tekivad taolised toredad ideed, nagu näiteks eelmärgitud kalateraapia?

Võib kõlada naljakalt, kuid kõige rohkem ideid tekib autoga ringi sõites. Kuulad mõnusat muusikat, mõtled millestki toredast ning korraga avastad, et pähe on tulnud „idee“.  Tasub olla avatud meelega ning hoida silmad lahti. Ideid, mis „hõljuvad vabana õhus“ on palju – ainult siruta käsi välja. Meie suureks õnneks tuli idee teostus ühe toreda FIE poolt, seega seekord tõepoolest piisas vaid idee genereerimisest.

Milline üldse näeb välja hotellijuhi tööpäev?

Kõik päevad on muidugi erinevad, aga ilma milleta ei saa ma päeva alustada, on tass kohvi ning aruanded. Nii algabki ka puhkepäev. Aruannete lugemine sarnaneb sõltuvusega – ilma värske infota ei kujuta mina enda elu enam ettegi.

Päev, millal ei ole kohtumisi, on tavaliselt ringkäigu päev. Vaatad kriitilise pilguga enda valdused üle ning külastad allüksuste juhte. Õnneks valitseb meil majas sõbralik õhkkond ning juhi külastust ei kardeta. Pigem just vastupidi – arutelu vabas õhkkonnas on kohati palju efektiivsem kui ametliku koosoleku pidamine. Seega tihti koosoleku eesmärk on pigem info edastamine teistele osakondadele. Samas kui on tekkinud vajadus korraldada ajurünnak, koosoleku päeva ei oodata, kõik kutsutakse kokku ning arutelu kestab niikaua kuni sünnib otsus.

Mis teeb Sulle oma töös kõige rohkem rõõmu?

Olen õnnelik, et teen seda, mis toob rõõmu südamesse. Ma armastan oma tööd, minu töökoha asukoht on Eesti parima rannaga kuurortlinn ning ma ei ole kordagi läinud tööle mõttega: „oleks täna vaba päev“.  Mida veel tahta?

Kuidas puhkad?

Kõige parem puhkus on aeg, mida saan oma perega koos veeta. Suvel hea ilmaga oleme kindlasti Narva-Jõesuus. Kas sanatooriumi välibasseini juures või rannas. Muu ilmaga jalutame kas pargis ning hingame värsket või harjutame kätt köögis.

Vabavastus, ehk siis – millest mõtled?

Inimesed võiksid tunda rõõmu selle üle, mis neil parasjagu on. Paistab päike – tore, lähed ujuma – tore, nägid sõpra – tore. Kahjuks mitte kõigil ei ole armastavat perekonda, meeldivat töökohta, häid sõpru või piisavat rahanumbrit pangakontol. Aga kõik see ei anna põhjust kibestumiseks ning oma viha teiste inimeste peale väljavalamiseks. Olgem lihtsalt õnnelikud, elada on ju tore!

Lõpetuseks – mida soovid veebikirja lugejatele?

Leidke kindlasti aega spaa külastamiseks. Uskuge mind, Teie keha on ülimalt tänulik, et võtsite hetke iseenda jaoks.

Kommentaarium on suletud.