Innovatsioon. Inimesekeskne innovatsioon

detsember 9, 2009 Innovatsioon. Inimesekeskne innovatsioon kommenteerimine on välja lülitatud

Tim Jones

Tulevikus teevad ilma need ettevõtted, kes suudavad maailmas toimuvate arengutega hästi kaasas käia ja pakkuda inimestele personaalseid teenuseid, tõdeti IV Innovatsiooni aastakonverentsil InnoEstonia 2009.
Innovatsioonis on oluline, millised on järgmised suured muutused 5-10 aasta pärast ja kuidas neid ennustada. Ettevõtted peavad hoolega jälgima mitte ainult oma sektori arengut , vaid kogu maailma muutumist ja üldiseid hoiakuid, ütles IV Innovatsiooni aastakonverentsil Tim Jones, Innovaro looja ning Future Agenda programmijuht.
„Elame huvitaval ajal – inimeste hoiakud tarbimisele muutuvad. Tulevik on nende päralt, kes maailma arenguid jälgides suudavad kõige paremini ennustada, mis on inimestele tähtis ja oma tegevust siis vastavalt ümber korraldada,”ütles Jones.
Ta tõi näiteks hotelliketi Starwood, kes on erakordselt edukas pakkudes hotellis peatumise jaoks kõige tähtsamat – ülimugavat voodit, mille nad ise disainisid. „Starwood otsis võimalust teistest samalaadsetest hotellikettidest eristuda. Selgus, et oli vaja parandada vaid ühte asja, et teha ööbimine külaliste jaoks eriti mugavaks. Suurepäraselt väljapuhanud inimesed olid vooditega nii rahul, et hakkasid uurima, kust neid osta saaks. Nüüd pakub hotellikett nii voodeid kui ka nende tarbeid kohapeal müügiks ja sellest on kasvanud omaette suur äri,” rääkis Jones.

Virgin teeeb palju reisivate ärimeeste elu mõnusamaks, pakkudes lennujaamade ooteruumides mugavusi, mis võimaldavad ooteaega meeldivaks teha. Virgini lounge’des on suurepärased restoranid – maa peal toitu pakkuda on palju odavam kui õhus, süüa on samuti mugavam. Klient, kes muidu tühja mineva aja saab kasutada massaaži nautides, tuleb hea kogemuse najal alati tagasi. Paljud ärimehed tulevad väsitavast linnakärast isegi kuni 5 tundi varem ootesaali, et rahulikult lõõgastuda. Uusim Virgini innovatsioon – iPhone’i rakendus, mille abil saavad inimesed lennuhirmust võitu, võimaldab neil turuosa seni lendamist peljanud inimeste osas laiendada.
Nokia on lisanud oma telefonidesse rakenduse, mis võimaldab inimestel oma tervist, ilmaolusid ja ka keskkonnatingimusi jälgida. Selleks on vaja kahte seadet: käe ümber kantavat sensorit ja sellega ühilduvat telefoni. Sensorile annab voolu päike!
„Innovatsioon on tõendatult parim viis jätkusuutliku ja loomuliku kasvu saavutamiseks,” ütles Jones. Oma väite tõestuseks soovitas Jones vaadata Innovaro poolt esile tõstetud innovatsiooniliidrite majandusnäitajaid.
Tiiu Allikmäe
Innovatsiooniaasta meediasuhete juht

Kommentaarium on suletud.