Majutus. Hotellid loobuvad suuri kulutusi nõudvatest tärnidest

november 9, 2009 Majutus. Hotellid loobuvad suuri kulutusi nõudvatest tärnidest kommenteerimine on välja lülitatud

hotellRefereeritud 02.09.09 Ärilehest, otsetee artikli juurde:
http://www.arileht.ee/artikkel/476881

„Majanduskriisi ajal peavad ettevõtted pakkuma innovatiivseid lahendusi, kuid tärnide süsteem on paindumatu ja kulukas,” ütles Meritoni hotelligrupi müügidirektor Vitali Makejev. „Kui sa oled näiteks sidunud ennast nelja tärni nõuetega, siis pole nõudluse muutumisel võimalik paindlikult teisele hinnatasemele üle minna.”
Nimetatud arvamus seletab ka asjaolu, miks Meritoni uutele hotellidele Conference & Spa ning Old Town ei ole tärne taotletud. Teiseks teguriks tuleks lugeda ka faktorit, et nii mõnedki rahvusvahelised ettevõtted ei luba oma töötajatel komandeeringus viibides rohkemate tärnidega hotellides ööbida. Küll aga on nõus maksma võrdväärset arvet tärnideta hotelli eest. Küll hoiavad väikesed ja luksust hindavale kliendile orienteeritud Tallinna, nn boutique majutuskohad, tärnidest kinni. Taolist käitumist põhjendab Schlössle hotelligrupi juht Eestis Kay Peter Bischoff erinevustega suurte ja väikeste hotellide äriloogikas. Nii näiteks ei kasuta Tallinna üks esinduslikumaid hotelle Radisson SAS oma rahvusvahelises ketis üldse tärne. Seevastu Uniquestay hotelligrupi müügijuht Raul Leht on teisel seiskohal ja põhjendab oma arvamust asjaoluga, et tegemist on väikse hotelligrupiga, mis omakorda tähendab võimalust pakkuda igale sihtgrupile sobivat taset.

Hotellide hinnad Tallinnas on võrreldes kahe aasta taguse ajaga langenud ligi kaks korda ja turismihooaja lõppedes võib asjatundjate sõnul langeda kuni 35 euroni.

Foto: Flickr.com

Kommentaarium on suletud.