Hiina uusaastat tervitati traditsiooniliselt Rotermannis

veebruar 16, 2018 Hiina uusaastat tervitati traditsiooniliselt Rotermannis kommenteerimine on välja lülitatud
Hiina uusaastat tervitati traditsiooniliselt Rotermannis

Rotermanni kvartalis võeti reedel, 16. veebruaril pidulikult vastu kollase maakoera aasta. Hiina kalendri järgi uue aasta saabumise puhul pakuti tavapärase ilutulestiku asemel vaatamiseks tuleshow-d, et mitte traumeerida kaasa kutsutud neljajalgseid sõpru.

Avakõne tegi tähetark Igor Mang, kes viis trummide saatel läbi ka rituaali. „Tulemas on töine aasta ja pole välistatud, et läheb ka raskemaks“, nentis Mang, lisades, „aga võidavad need, kes tahavad tööd teha“.

Sooja tuju hoidmiseks pakuti külalistele hiinapärast kuuma vürtsidega teed ja suupisteks Väike Jalajälg ökokogukonna toorshokolaadi. Üldine üleskutse oli toetada kvartali eeskujul Varjupaikade MTÜ-d, helistades 5 euro annetamiseks numbrile 900 7000.

Õhtuseks järelpeoks on kõik kutsutud TAO Keskusesse, kus astroloog Tiina Varatalu viib läbi temaatilise vestlusringi ja Ian Mikael Kirss tantsitab külalisi djembemuusikaga.

Rotermanni kvartalist on kujunenud terviklik ja ainulaadne elukeskkond terves Eestis. Tallinna vanalinna naabruses arenev uuslinn on õdus ja sõbralik linnakeskkond, mida iseloomustavad ajaloohõnguline atmosfäär, silmapaistev ja huvitav arhitektuur ning muidugi suurepärane asukoht otse linnasüdames.

Foto: rotermann.eu

Kommentaarium on suletud.