Food Union KÄIVITAB HIINA ÄRI PAG-I ja Meridian Capital-I 214 mln eurose investeeringu TOEL

veebruar 8, 2017 Food Union KÄIVITAB HIINA ÄRI PAG-I ja Meridian Capital-I 214 mln eurose investeeringu TOEL kommenteerimine on välja lülitatud
Food Union KÄIVITAB HIINA ÄRI PAG-I ja Meridian Capital-I 214 mln eurose investeeringu TOEL

Premia omanik, Põhja-Euroopa ühe suurima turuosaga rahvusvaheline piima- ja jäätisetööstuste grupp Food Union, kes on ühtlasi juhtiv jäätisetootja Balti riikides, sai ühtekokku 214 miljonit eurot (225 mln dollarit) investeeringuid Aasia suurimalt erakapitalifirmalt PAG ning seniselt investorilt Meridian Capital.

Food Unioni ettevõtted tegelevad Põhja-Euroopas piimatöötlemise ning jäätise tootmisega. PAG-i ja Meridian Capital-i investeeringu peamine eesmärk on toetada Food Union’i laienemist, pöörates erilist tähelepanu Hiinale, kus Food Union’il on valmimas kaks moodsat piimatehast. Lisaks toetab PAG Food Unioni juhtkonda oma ulatuslike riigispetsiifiliste teadmiste ja praktiliste kogemustega Aasia turul. PAG investeerib Food Unioni 161,6 miljonit eurot (170 mln USD) ja Meridian Capital täiendavalt veel 52,4 miljonit eurot (55 mln USD).

Sise-Mongoolias ja Shandongis asuvates tehases plaanitakse toota Hiina turule kõrge lisandväärtusega piimatooteid nii kohalikust toorpiimast kui ka Baltikumist eksporditud toorainest.

„2016. aasta oli Food Unionile suurepärane aasta. Euroopas tugevdasime oma positsiooni koduturgudel ning omandasime kaks jäätisetootjat, ühe Norras ja teise Rumeenias. Hiinas käivitasime kahe moodsa piimatööstuse ehituse, mis hakkavad eelduste kohaselt tootma Hiina tarbijatele tipptasemel piimatooteid 2018. aasta alguses. PAG investeering ja Meridiani jätkuinvesteering on tunnustuseks Food Unioni strateegiale ning meil on hea meel teha PAG-iga koostööd tugeva piimatööstuse ülesehitamisel Hiinas,” rääkis Food Unioni globaalne tegevdirektor ja asutaja Andrei Beshmelnitski.

„Meil on suur rõõm, et meil on võimalus luua partnerlus Food Unioni ja Meridian Capitaliga ning aidata ehitada üles äri parimate piimatoodete pakkumiseks Hiinas. Hiina üha laieneva ja nõudlikumaks muutuva tarbijaskonna hulgas on suur nõudlus kvaliteetsete valgusisaldusega toiduainete järele, mida toodab Food Union. Food Unionil on tänu oma tehnoloogiale, oskusteabele ja suutlikkusele ainulaadne võimekus pakkuda just selliseid tooteid, mida Hiina turg täna vajab,” ütles PAG esimees ja tegevdirektor Weijian Shan.

„Tulek maailma ühe suurema ja kiiremini kasvava tarbijaturuga Hiina on Food Unioni jaoks tähtis samm,” rääkis Meridian Capital-i juhtivpartner Askar Alšinbajev. „Oleme kindlad, et saame PAG-i kõrval töötades aidata oma strateegia toel kaasa sellele, et peatselt valmiks siin Euroopa kvaliteediga piimatooted, mida nõudlikud Hiina tarbijad saaksid nautidaa ja usaldada.“

Food Union keskendub Euroopas jätkuvalt kõrge lisandväärtusega toodete arendamisele ja tootmisele piima ja jäätise segmendis ning oma turupositsiooni tugevdamisele Balti riikides, Põhjamaades, Kesk-Ida-Euroopas ja SRÜ riikides, samuti ekspordiperspektiivide laiendamisele Lähis-Idas ja Hiinas.

Food Union’ist

Food Union on rahvusvaheline piima- ja jäätisetööstuste grupp, mis tegutseb üheksas riigis. Food Union ühendab suuri piima- ja jäätisetööstusi Põhja- ja Kesk-Ida-Euroopas: Rīgas piena kombināts, Valmieras piens ja Rīgas Piensaimnieks Lätis, Premia Eestis ja Leedus, Premier Is Taanis, Isbjorn Is Norras, Alpin57Lux Rumeenias, Hladokombinat No.1 Venemaal, Ingman Ice Cream Valgevenes ja kaks ehitamisel olevat piimatehast Hiinas. Food Union on täna juhtiv piimatööstusettevõte Lätis ning suurim jäätisetootja Balti riikides ja Taanis. Food Union ekspordib rohkem kui 25 riiki üle maailma, peamised turud on Läti, Leedu, Eesti, Poola, Holland, Suurbritannia, Aserbaidžaan, Venemaa ja Hiina. Food Unionis töötab ühekokku üle 2500 inimese.

PAG-st

PAG on Aasia juhtiv erakapitalifirma, mis haldab enam kui 15,4 miljardi euro (16 mld USD) kapitali. Alates selle asutamisest 2002. aastal on PAG investeerinud rohkem kui 28,3 miljardit eurot (30 mld USD) erakapitali, kinnisvara ja absoluutse tootluse strateegiatesse Aasias ning PAG-is töötab 380 töötajat seitsmes kontoris üle regiooni.

Meridian Capital’ist

Meridian Capital on rahvusvaheline erakapitali investeerimiskontsern, mis investeerib toiduainete ja jookide, transpordi-, kinnisvara- ja loodusvarade sektorisse. Meridian Capital tegi esimese investeeringu Food Union’i tegevusse 2013 aastal. Varasemalt on Meridian Capital rahastanud koos Food Union’i asutajaga Unimilk’i omandamist ja laiendamist, millega sai sellest Venemaa juhtiv piimatootja, mis müüdi ühele globaalsele piimandusettevõttele.

Foto: foodunion.lv

Kommentaarium on suletud.