Ettevõtjatel on vähem kui kuu aega valmistuda uue 10-eurose kasutuselevõtuks

august 28, 2014 Ettevõtjatel on vähem kui kuu aega valmistuda uue 10-eurose kasutuselevõtuks kommenteerimine on välja lülitatud
Ettevõtjatel on vähem kui kuu aega valmistuda uue 10-eurose kasutuselevõtuks

23. septembril hakkab Eesti Pank – nagu ka teised euroala keskpangad – laskma ringlusse uue kujunduse ja turvaelementidega 10-euroseid pangatähti. Ettevõtjad peavad tagama, et uute 10-euroste sujuvaks kasutuselevõtuks ollakse tehniliselt valmis.

Rahakäitlusseadmete ja autentimisvahendite ajakohastamiseks peavad ettevõtjad ühendust võtma seadmete tarnijatega. Seadme puudumise või rikke korral ei tohi uue 10-eurose vastuvõtmisest keelduda, kuna rahatähe ehtsust saab tuvastada nelja turvaelemendi abil: Europe portreed kujutav vesimärk ja hologrammriba, smaragdroheline number ja reljeefsed jooned rahatähe servadel.

Uute rahatähtede turvaelementide tundmaõppimiseks korraldab Eesti Pank sularahakäitlejatele septembris tasuta koolitusi, mis toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Seminaridele on oodatud kõik ettevõtjad, kes puutuvad oma igapäevatöös tihedalt sularahaga kokku. Seminaride ajakava ja registreerumisinfo leiab panga veebilehelt http://www.eestipank.ee/sularaha/uusi-europangatahti-tutvustav-loengusari.

Esimese seeria 5- ja 10-eurosed pangatähed kehtivad maksevahendina edasi ja neid saab keskpangas tähtajatult vahetada. Küll aga kõrvaldatakse neid järk-järgult ringlusest ja lõpuks kaotavad need kehtivuse maksevahendina. Sellest teavitatakse inimesi aegsasti ette.

Turvaelemente aitavad tundma õppida põhjalikud interaktiivsed materjalid veebilehel www.uus-euro.eu.

Allikas: Eesti Pank

Foto: uus-euro.eu

 

 

Kommentaarium on suletud.