Esimeses kvartalis jätsid välisturistid Eestisse 175 miljonit eurot

mai 16, 2016 Esimeses kvartalis jätsid välisturistid Eestisse 175 miljonit eurot kommenteerimine on välja lülitatud
Esimeses kvartalis jätsid välisturistid Eestisse 175 miljonit eurot

Eestisse tehtud väliskülastuste arv vähenes 2016. aasta esimeses kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3%. Mitmepäevareisijate arv ja nende külastuste pikkus jäid samaks, kuid ühepäevakülastajate arv vähenes 5%.

Euroopa Liidu elanikud reisisid Eestisse sama palju kui eelmisel aastal. Soomest saabunud külastajad reisisid siia 390 000 korral ehk 3% vähem kui möödunud aasta samal ajal. Samuti vähenes Hollandist (21%), Itaaliast (14%) ja Prantsusmaalt (12%) tehtud reiside arv. Suurenes aga nende külastuste arv, mille tegid Belgiast (31%), Hispaaniast (12%) ja Norrast (18%) tulnud reisijad.

Venemaalt saabunud turistide arv oli kümnendiku võrra väiksem kui aasta tagasi samas kvartalis.

Turistid kulutasid Eestis hinnanguliselt kokku 175 miljonit eurot.

Esimeses kvartalis reisisid Eesti elanikud välisriikidesse 2% rohkem kui aasta varem1. Mitmepäevaste reiside arv suurenes pisut, nende keskmine pikkus jäi aga samaks ehk 3,8 päeva juurde. Ühepäevakülastusi oli külastuste üldarvust 16% ning nende arv kasvas 6%.

Nagu tavaliselt, külastasid Eesti elanikud kõige rohkem ehk 160 000 korral Soomet ning see arv aastaga ei muutnud. Egiptuses käidi poole vähem, Tai- ja Türgi-külastused vähenesid kümnendiku võrra. Eesti elanike reiside arv SRÜ riikidesse aga suurenes 13%. Euroopa Liidu riike külastati 3% rohkem: üle 10% rohkem reise tehti Ungarisse, Tšehhi, Poolasse ja Austriasse.

Eesti elanikud kulutasid välismaal hinnanguliselt kokku 150 miljonit eurot.

Foto: Eesti Pank

 

Kommentaarium on suletud.