EKP lõpetab 500-eurose pangatähe tootmise ja ringlusse laskmise

mai 16, 2016 EKP lõpetab 500-eurose pangatähe tootmise ja ringlusse laskmise kommenteerimine on välja lülitatud
EKP lõpetab 500-eurose pangatähe tootmise ja ringlusse laskmise

Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu lõpetas 04.05.16 europangatähtede teise seeria nimiväärtuste struktuuri läbivaatamise. Nõukogu tegi otsuse peatada lõplikult 500-eurose pangatähe tootmine ja jätta see nimiväärtus europangatähtede teisest seeriast välja, kuna 500-eurose pangatähe kasutamine võib hõlbustada ebaseaduslikku tegevust. Alates 2018. aasta lõpust, mil kavatsetakse emiteerida teise seeria 100- ja 200-eurone pangatäht, rohkem 500-euroseid pangatähti enam ringlusse ei lasta. Kasutusse jäävad kõik teised nimiväärtused alates 5-eurosest kuni 200-euroseni.

Euro rahvusvahelist rolli ja europangatähtede laialdast usaldusväärsust silmas pidades jääb 500-eurone pangatäht seadusliku maksevahendina kehtima ning seda saab ka edaspidi kasutada maksevahendina ja väärtuse säilitajana. EKPd ja euroala riikide keskpanku ühendav eurosüsteem võtab meetmeid, et europangatähtede muud nimiväärused oleksid piisavates kogustes kättesaadavad.

Nagu kõik teisedki europangatähed, säilitab ka 500-eurone oma väärtuse ning seda saab eurosüsteemi keskpankades tähtajatult ümber vahetada.

Allikas: Eesti Pank
Foto: Wikipedia

Kommentaarium on suletud.