Eestlanna Marta Piigli pärjati kohvivalmistamise maailmameistriks

juuli 8, 2009 Eestlanna Marta Piigli pärjati kohvivalmistamise maailmameistriks kommenteerimine on välja lülitatud

Marta Piigli

26.–28. juunini Kölnis toimunud kohvi valmistamise maailameistrivõistlustel võitis Coffee in Good Spirits kategoorias Marta Piigli. Meeskondlikult tuli Eesti 9. kohale, edestades seejuures Itaaliat ja kõiki Põhjamaid. Kohvi valmistamise MMil selgitatakse välja parim tulemus neljas kategoorias: Latte Art ehk piimakunst, Cup Tasting ehk kohvide maitsmine, Coffee in Good Spirits ehk kohvikokteilid alkoholiga ja Cezve/Ibrik ehk Türgi kohvi valmistamine. Ühtekokku osales 2009. aasta maailmameistrivõistlustel 54 riiki.
Marta Piigli on kahekordne Eesti meister nii Cup Tasting kategoorias (2007, 2008) kui ka Coffee in Good Spirits kategoorias (2008, 2009). Marta on esimene naine, kes on baristavõistluste ajaloo jooksul pälvinud maailmameistri tiitli. 2008. aastal sai ta samal võistlusel auhinnalise kolmanda koha. Värske maailmameistri, Vendor Eesti OÜ turundusjuhi Marta Piigli sõnul oli võistlus pingeline ja tulemus ülivõimas. „Eelmine nädal oli absoluutselt suurepärane. Kaks pikka ja rasket tööd jõudsid korraga tulemusteni. Esmalt valmis minu esimene soololaul „Unistus” ja sellele tuli kohe järgi maailmameistrivõistluste võit,” rääkis Marta, kes Eesti üldsusele on tuttav ka Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvoorudest ja bändist nimega Glow.Võidutöö valmistamiseks kasutas Marta järgmisi kohvisid:
– Ethiopia Yirgacheffe (Wolisho, Kurumie, Deiga);
– Brazil Sul de Minas Fazenda Samambaia (Mundo Novo Natural);
– Dominican Republic Caficultore de Juncalito (Typica, Caturra, Bourbon, Catuai, Mundo Novo);
– Guatemala Amatitlan Finca El Bosque SHB (Red Bourbon, Pache, Caturra).

Kõik kasutatud kohvid pärinevad Eesti ettevõtte Gourmet Coffee OÜ sortimendist ja on Eestis värskelt röstitud. Võidutöö retsepti lubas Marta aga kõikidele küsijatele lahkelt jagada. Coffee in Good Spirits maailmameistri tiitel on toodud Eestisse ka 2007. aastal, kui Helger Aava võitis maailmameistrivõistluse samuti Coffee in Good Spirits kategoorias. 2007. aasta maailmameistri ja praeguse Eesti Erikohviassotsiatsiooni juhi Helger Aava sõnul on Eesti jõudnud kohvikultuuris maailmas esiritta. „Täna võime julgelt väita, et Eestis valmistatakse maailma parimat Iiri kohvi. Kahel korral pälvitud maailmameistri tiitel ja üheksas koht meeskondlikus arvestuses on selle suurepäraseks kinnituseks. Seepärast tahan ka tänada kõiki EBMV toetajaid, kes aitasid Eesti võistkonna maailmameistrivõistlustele saata,” lisas Aava.
MTÜ Eesti Erikohviassotsiatsioon on Eesti Baristade Meistrivõistlusi korraldav katusorganisatsioon, mis ühendab Eestis tegutsevaid kvaliteetkohvide müüjaid ja valmistajaid.
Infot Eesti Baristade Meistrivõistluste kohta: www.ebmv.ee
Kohvivalmistamise maailmameistrivõistluste kohta: www.scae.com
Infot kohvimaailmast leiate aga aadressidelt: www.gourmetcoffee.ee ja www.coffeeresearch.org

Foto: ebmv.ee

Kommentaarium on suletud.