Eesti Pank kuulutab välja kahe mündi kujunduskonkursi

veebruar 7, 2017 Eesti Pank kuulutab välja kahe mündi kujunduskonkursi kommenteerimine on välja lülitatud

Eesti Pank kuulutab välja Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud 2eurose mälestusmündi ja Pyeongchangis toimuvatel taliolümpiamängudel osalevatele Eesti sportlastele ja delegatsioonile pühendatud meenemündi kujunduskonkursi. Mündid emiteeritakse 2018. aasta alguses. Kujunduskonkursist oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

24. veebruaril 2018 tähistab Eesti Vabariik 100. aastapäeva ja selle puhul laseb Eesti Pank ringlusse erikujundusega 2eurose käibemündi. Mälestusmündi ühise külje kujundust ei muudeta. Mündid on mõeldud sümboolselt kõigi Eesti elanike jaoks ja seetõttu tuleb müntide tiraaž sama suur, nagu oli Eesti rahvaarv 2017. aasta 1. jaanuaril: 1 317 800 (statistikaameti andmed).

„Eesti Vabariik asutati peaaegu sajand tagasi, kuid paraku jäi oma riigi aeg toona lühikeseks ja me ei ole tervet sajandit vabadust nautida saanud. Eesti taastas oma iseseisvuse pisut enam kui 25 aastat tagasi ja vaba riigi vaba rahvana oleme saanud elada sama kaua. See on lühike aeg, kuid näitab selgelt eestlaste kui väikerahva tugevust. Väikses riigis on oluline iga inimene ja seetõttu on vabariigi juubelisünnipäevale pühendatud 2eurone münt sümboolselt meie kõigi, iga Eesti inimese münt,“ rääkis Eesti Panga president Ardo Hansson. „Mul on hea meel, et saame selle mündi kujunduskonkursi välja kuulutada meie vabariigi 99. aastapäeva eel,“ lisas Hansson.

Olümpiamängudele pühendatud meenemüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon, mis sai alguse juba 1992. aastal. 2018. aastal toimuvad XXIII taliolümpiamängud Lõuna-Koreas Pyeongchangis. Olümpiamängudel Eestit esindava delegatsiooni ja sportlaste auks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 eurot. Kujunduse kohustuslikud elemendid on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2018 mündi esiküljel ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €) ja Eesti Olümpiakomitee logo tagaküljel. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Pyeongchangi olümpiamängude korralduskomitee kaitse all olevaid sümboleid. Müntide tiraaž on 2000.

Lisainfo: https://www.eestipank.ee/press/eesti-pank-kuulutab-valja-kahe-mundi-kujunduskonkursi-03022017

Foto: Wikipedia

Kommentaarium on suletud.