Eesti lapsed õpetavad välismaa õpetajatele programmeerimist

september 25, 2014 Eesti lapsed õpetavad välismaa õpetajatele programmeerimist kommenteerimine on välja lülitatud
Eesti lapsed õpetavad välismaa õpetajatele programmeerimist

Täna algab Tallinnas õpetajate rahvusvaheline seminar eTwinning Professional Development Workshop, mis toob Eestisse üle 100 õpetaja kõikjalt Euroopast. Koolitusel tutvustatakse õpetajatele uusi võimalusi, kuidas programmeerimist ainetundidesse lõimida.

„eTwinningu rahvusvaheline koolitus toimub seekord Eestis, sest Euroopa õpetajates on suurt huvi äratanud meie ProgeTiigri programm,“ ütles eTwinningu projektijuht Elo Allemann. „Koolitusel saavad õpetajad ülevaate sellest, kuidas tehnoloogiaõpetust ja programmeerimist igapäevase koolitööga siduda.“

Seminaril esinevad tunnustatud hariduseksperdid Eestist ning välismaalt, samuti keskendutakse praktilisele tegevusele, et näitlikustada programmeerimisvõimalusi. Töötubades tutvustavad erinevaid programmeerimisprogramme lisaks ekspertidele ka Gustav Adolfi Gümnaasiumi 7. klassi õpilased, kes õpetavad, kuidas luua ise arvutimänge programmiga Sploder.

„Programmeerimist oskavad õpilased mõnikord pareminigi kui õpetajad, seega on õppetöösse mõistlik kaasata kogu klassi teadmisi,“ selgitas Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere, miks otsustati töötubadesse kaasata ka õpilasi.

eTwinningu seminar toimub Radisson Blu Hotel Olümpias ning kestab kuni 27. septembrini. Seminari töötoad toimuvad homme, 26. septembril. Seminari ajakavaga saab tutvuda siin: http://www.innovatsioonikeskus.ee/en/programme

eTwinning on rahvusvaheline programm, mis pakub õpetajatele, koolijuhtidele ja teistele koolitöötajatele võimaluse koolidevaheliseks koostööks IKT vahendite abil. eTwinningu koostööks on loodud portaal, mis sisaldab vahendeid partnerkooli otsinguks ja veebipõhiste õpiprojektide läbiviimiseks. Eestis koordineerib eTwinningu projekti Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, korraldades õpetajatele koolitusi ning pakkudes abi portaali kasutamisel.

Foto: innovatsioonikeskus.ee

 

 

Kommentaarium on suletud.