Eesti esimesed kohvikutepäevad tähistavad sel nädalavahetusel oma 10. sünnipäeva

august 3, 2016 Eesti esimesed kohvikutepäevad tähistavad sel nädalavahetusel oma 10. sünnipäeva kommenteerimine on välja lülitatud
Eesti esimesed kohvikutepäevad tähistavad sel nädalavahetusel oma 10. sünnipäeva

Kui esimesed kohvikutepäevad toimusid ühe päeva jooksul ning ainult Kärdlas, siis 10 aastat hiljem kestavad kohvikutepäevad lausa 4 järestikust päeva ning kohvikuid leidub üle kogu saare. Traditsiooniks on saanud, et kohvikutes pööratakse lisaks maitsemeeltele palju tähelepanu sellele, et elamusi jaguks ka hingele.

Mitmete eriilmeliste kohvikute ühise panuse tulemusena luuakse igal aastal Hiiumaa kohvikutepäevade ainukordne tervikpilt, mis pakub rõõmu kõikidele osalejatele. Kui laupäeval on kohvikutepäevade tähelepanu koondunud Kärdlasse, siis neljapäeval, reedel ja pühapäeval meelitatakse külalisi kohvilõhnaga väljaspool linna piiri.

Kohvikute ning nendes toimuvate tegevuste, kontsertide ja muude sündmustega on võimalik tutvuda nii Hiiumaa kohvikutepäeva kodulehel, Facebookis kui ka Instagramis. Kohvikutepäevade avamine toimub laupäeval, 6. Augustil kell 11.30 Kärdla Vabrikuväljakul. Laupäeva õhtul kell 20.30 tähistatakse samas kohas ühise peoga Hiiumaa kohvikutepäevade 10. sünnipäeva.

Tänaseks juba üle kogu Eestimaa levinud kohvikutepäeva formaat mõeldi välja 10 aastat tagasi just Hiiumaal, et pöörata tähelepanu Kärdla linna ajaloole, mille elanikke tuntakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime all. See, et üritus on niivõrd populaarseks osutunud, teeb Hiiumaa kohvikutepäevade korraldajatele suurt rõõmu.

 

Kommentaarium on suletud.